Nowoczesny uczeń – aplikacje na iOS-a, które przydają się w szkole

Już w poniedziałek rozpoczęcie roku szkolnego. Z racji tego, że w dzisiejszych czasach wielu uczniów nosi ze sobą do szkoły urządzenia z jabłuszkowym logo, postanowiliśmy przygotować specjalny wpis, w którym polecimy aplikacje pomocne w codziennym, ciężkim życiu polskiego ucznia. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z nich przyda Wam się na zajęciach i zdobędziecie dzięki nim wiele dobrych stopni!

inClass – narzędzie, za pomocą którego nawet najbardziej nieogarnięty uczeń ogarnie plan zajęć. Aplikacja umożliwia zapisywanie zajęć, jakie odbywają się w konkretnym dniu tygodnia, a także wiele, wiele więcej. Bardzo ciekawą funkcją programu jest możliwość przypisywania notatek do wybranego przedmiotu.

Co ciekawe, w apce sporządzać można nie tylko tradycyjne, tekstowe notatki, lecz także dźwiękowe, rysunkowe i filmowe. Te ostatnie mogą przydać się szczególnie na zajęciach chemicznych, gdzie nauczyciele bardzo często przeprowadzają różnego rodzaju doświadczenia.

inClass do pobrania za darmo w AppStore

myHomework Student Planner – prosty, a jednocześnie niezwykle przydatny program mobilny, pozwalający na zapisywanie przypomnień o zadaniach domowych. Jeżeli często zdarza Wam się zapominać o wypracowaniach, zadaniach z matematyki czy projektach z geografii, aplikacja bez dwóch zdań powinna znaleźć się w Waszych iSprzętach.

Obsługa aplikacji jest niezwykle prosta. Dodawanie prac domowych nie sprawia najmniejszych problemów, podobnie jak przeglądanie dodanych przez nas wcześniej przypomnień. Program jest bezpłatny, ale nawet jeśli kosztowałby kilka dolarów, warto się nim zainteresować. W końcu trochę zajętego miejsca w pamięci telefonu jest niczym w porównaniu z kilkoma jedynkami w dzienniku ;)

myHomework Student Planner za darmo w AppStore

iMathematics! – aplikacja, która powinna przydać się każdemu, kto ma mniejsze bądź większe problemy z królową wszystkich nauk, to jest matematyką. Program zawiera ponad  100 mobilnych lekcji, dzięki którym możemy zapoznać się z najważniejszymi, matematycznymi zagadnieniami.

Poza samą teorią, iMathematics! pozwala nam na korzystanie z wbudowanego kalkulatora. Co ciekawe, dostępny jest w niej nie tylko klasyczne narzędzie do liczenia, lecz także graficzne. Wystarczy napisać na ekranie działanie, by program je za nas obliczył. Polecamy zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną, która zawiera dużo więcej zaawansowanych funkcji.

iMathematics! za darmo w AppStore

Converter Plus – nieskomplikowany program do przeliczania wszelakich jednostek. Apka pozwala nam na przekształcanie wartości dotyczących walut, wag, odległości, powierzchni, energii, prędkości, temperatury oraz wielu, wielu innych. W sumie do dyspozycji mamy blisko 170 różnego rodzaju wartości. Dzięki temu nawet najbardziej przebiegła pani fizyczka nie powinna pokrzyżować Wam planów związanych z ukończeniem klasy.

Program dostępny jest w angielskiej wersji językowej, jednak jego charakter sprawia, że nawet osoba nie znająca tego języka powinna bez najmniejszych problemów poradzić sobie z obsługą narzędzia.

Converter Plus za darmo w AppStore

Speeq Angielski/Polski – jeżeli macie problemy z językiem angielskim, a nauczyciela od tego przedmiotu nie chce Wam się słuchać, aplikacja ta powinna znaleźć się w Waszym urządzeniu. Program pozwala na szybką i bezproblemową naukę najbardziej znanych słówek i zwrotów używanych przez Brytyjczyków.

Obsługa programu jest mało skomplikowana. Bardzo dobre opinie na jego temat utwierdziły mnie w przekonaniu, że należy mu się miejsce w naszym zbiorze. Mam nadzieję, że dzięki temu narzędziu niejedno z Was w tym roku szkolnym zdobędzie kilka piątek z angielskiego ;)

Speeq Angielski/Polski za $3.99 w AppStore

Google Translate – jeżeli stwierdziliście, że nie macie ochoty uczyć się języków obcych, z pomocą powinien przyjść Wam mobilny tłumacz od firmy Google. Dzięki temu z pozoru bardzo prostemu narzędziu będziecie w stanie przetłumaczyć każdy możliwy tekst na ponad 60 języków używanych w różnych zakątkach świata.

Aplikacja nie tylko tłumaczy poszczególne słowa, lecz także całe zdana, a także artykuły. Ciekawą opcją jest tłumaczenie z wykorzystaniem mikrofonu wbudowanego w urządzenie. Dzięki niej, wystarczy, że nagramy panią nauczycielkę, a zabłyśniemy wiedzą, za którą otrzymamy pewnie niejedną piątkę.

Google Translate za darmo w AppStore

Notability – ciekawe narzędzie do sporządzania wszelkiego rodzaju uczniowskich notatek. Świetnie przydaje się, gdy nie chce nam się wyciągać z plecaka jakichkolwiek przyborów do pisania. Wystarczy pomazać palcem po ekranie, aby stworzyć dokument ułatwiający naukę w późniejszym czasie.

Program nie tylko pozwala na tworzenie tekstowych „mazańców”, lecz także umożliwia rysowanie w kolorze i nagrywanie dźwięków. Bardzo dużym atutem Notability jest możliwość czytania wszelkiego rodzaju plików w popularnych formatach, na przykład, PDF.

Notability za darmo w AppStore

National Geographic World Atlas – nowoczesny, multimedialny atlas świata, który powinien przydać się na większości lekcji geografii. W programie mamy możliwość zwiedzania konkretnych państw i kontynentów oraz uzyskiwania informacji na ich temat. Dane zamieszczone w apce są bardzo szczegółowe, co powinno przypaść do gustu każdemu kujonowi ;)

Aplikacja stworzona jest w bardzo ładny, przejrzysty sposób, dzięki czemu, korzystając z niej, na ekran patrzy się w przyjemny sposób. Atlas kosztuje niecałe dwa dolary, jednak jego funkcjonalność jest warta dużo, dużo więcej.

National Geographic World Atlas za $1.99 w AppStore

To by było na tyle, jeśli chodzi o szkolny „must have” na iOS-a. Mamy nadzieję, że podane przez nas programy okażą się przydatne w zbliżającym się wielkimi krokami roku szkolnym. Oczywiście, wszystkim uczniom-Czytelnikom życzymy samych dobrych stopni i czerwonego paska niekoniecznie na pupie ;)

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button