Nowoczesny uczeń – aplikacje na Androida, które przydają się w szkole

W poniedziałek rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Rodzice się cieszą, że ich pociechy wreszcie nie będą marudzić im w domu, studenci zupełnie się tym nie przejmują, bo mają jeszcze miesiąc wolnego, a sami zainteresowani? Na pewno do zadowolonych nie należą. Aby nieco poprawić humor uczniom, postanowiliśmy przygotować specjalnie dla nich zbiór aplikacji szkolnych. Mamy nadzieję, że dzięki niemu niektórzy dojdą do wniosku, że nauka w nowoczesnym stylu nie jest tak nudna, jak jej tradycyjna siostra.

AlarmDroid – zaawansowany budzik przeznaczony przede wszystkim dla uczniów. Dlaczego? Jest to normalna aplikacja do budzenia, z tą różnicą, że aby ją wyłączyć…należy rozwiązać zadanie arytmetyczne. Spokojnie, nie przyjdzie nam liczyć pierwiastków z dokładnością do kilku miejsc po przecinku.

W budziku możemy skorzystać z tradycyjnego dźwięku budzącego oraz wybranego przez nas utworu muzycznego. Aplikacja działa bezbłędnie. Wersja PRO kosztuje nieco ponad 6 złotych. Warto ją pobrać? Jeżeli macie problemy ze wstawaniem do szkoły, zdecydowanie tak!

Alarm Droid do pobrania za 6,23 PLN w Google Play

Ebook Reader – każdy nowoczesny uczeń ma mnóstwo materiałów edukacyjnych w wersji elektronicznej. Właśnie dlatego dobrze jest wyposażyć się w niezawodny czytnik ebooków. A jeżeli nie należycie do osób, które potrzebują bardzo wielu zaawansowanych opcji, Ebook Reader w zupełności powinien Wam wystarczyć. Program czyta najpopularniejsze formaty e-książek, między innymi PDF-y.

Czytanie jet w programie bardzo wygodne. Nie potrzeba uczyć się żadnych specjalnych gestów do obsługiwania. Wszystko odbywa się w intuicyjny sposób. Ciekawą opcją jest historia wyświetleń, dzięki której możemy w łatwy sposób dostać się do notatek/lektur czytanych konkretnego dnia tygodnia.

Ebook Reader do pobrania za darmo w Google Play

Easy Voice Recorder – Jeżeli na niektórych zajęciach, nie chce Wam się nawet wyciągać zeszytu i długopisu, by coś zanotować, aplikacja ta powinna znaleźć się w Waszym smartfonie. Jest to ciekawy, prosty program umożliwiający nagrywanie dźwięków z naszego otoczenia. Pliki nagrywane za pomocą aplikacji możemy zapisać w pamięci telefonu w wielu popularnych formatach, między innymi WAV.

Plusem aplikacji jest specjalny widżet, dzięki któremu możemy korzystać z dyktafonu bez konieczności rezygnowania z korzystania z innych funkcji telefonu. Co to oznacza dla uczniów? Ano to, że Easy Voice Recorder pozwoli im grać w gry na smartfonie, a jednocześnie nagrywać to, co mówi nauczyciel reszcie klasy.

Easy Voice Recorder za darmo w Google Play

School Assistant – to nie jest zwykły plan lekcji, to rozbudowany organizer dla każdego, kto chodzi do szkoły. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji mamy okazję zapoznać się z mini-przewodnikiem, dzięki któremu w bardzo szybkim tempie możemy zapoznać się z funkcjami apki. A tych jest całkiem sporo. Zapisywanie zajęć różnymi kolorami, powiadomienia o rozpoczęciu lekcji – to tylko niektóre z opcji programu.

Apka posiada wiele narzędzi personalizacyjnych. Dzięki temu możemy dostosować jej wygląd do własnych potrzeb, na przykład, ustalić daty trwania semestrów.

School Asistant do pobrania za darmo w Google Play

handyCalc Calculator – zaawansowany kalkulator, który powinien przydać się nie tylko tym, którzy mają problemy z matematyką, lecz także i osobom chodzącym do klas z rozszerzoną matematyką, gdzie nie wystarczy wykonywanie podstawowych zadań, by otrzymać „promocję” do następnej klasy.

handyCalc poza podstawowymi funkcjami jest w stanie także tworzyć wykresy. Wystarczy jedynie wprowadzić odpowiednie dane, a program automatycznie wyświetli wykres. Proste i niezwykle skuteczne, a dla osób, które są „na bakier” z matmą – wręcz ratujące życie!

handyCalc Calculator do pobrania za darmo w Google Play

Układ okresowy pierwiastków – aplikacja dla wszystkich, którzy wciąż muszą męczyć się z chemią. Dzięki niej możemy poznać symbol konkretnego pierwiastka, a także zapoznać się z wieloma informacjami na ich temat, między innymi, temperaturze topnienia i temperaturze wrzenia.

Ciekawostką jest dostępny w programie tekst specjalnego teledysku, pozwalający na naukę wszystkich elementów występujących w układzie. Mimo że z chemii nigdy dobry nie byłem, wydaje mi się, że tego typu aplikacja niejednemu z Was powinna się przydać ;)

Układ okresowy pierwiastków za darmo w Google Play

Pad – proste narzędzie, dzięki któremu można sporządzać notatki z dowolnych zajęć. Aplikacja nie zawiera wielu skomplikowanych opcji. Mimo to, warto się nią zainteresować. Szczególnie jeśli nie należy się do wybrednych użytkowników i nie potrzebuje się zaawansowanych funkcji, na przykład, rysowania wzorów matematycznych.

Aplikacja pozwala na zapisywanie notatek i ich przechowywanie. Czytanie sporządzonych dokumentów można bez konieczności pobierania innego programu. Autorzy zapewniają, że wkrótce w Padzie dostępny będzie specjalny widżet.

Pad do pobrania za darmo w Google Play

Battleship – jeżeli nudzicie się na lekcjach, a rodzice przeglądają ostatnie strony Waszych zeszytów, jest to gra dla Was. Tradycyjne statki w wersji elektroniczno-zeszytowej. Oprawa graficzna gry wzorowana jest na kartach tradycyjnego papieru. O zasadach pisać nie trzeba, bo chyba każdy wie, jak gra się w statki.

Plusem gry jest fakt, iż można grać za jej pomocą z kolegą/koleżanką. I to nie tylko na jednym urządzeniu, lecz również wykorzystując bluetootha. Wszystko całkowicie za darmo, dlatego polecamy!

Battleship za darmo w Google Play

To już wszystko. Mamy nadzieję, że każda z wymienionych przez nas aplikacji wkrótce znajdzie się w Waszych urządzeniach. Oczywiście, wszystkim uczniom-Czytelnikom życzymy powodzenia w nauce w nadchodzącym roku szkolnym! :)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button