Golden Valley – życie na Dzikim Zachodzie

99ad9451-3da7-4e3b-aff6-c555846825dePorywające westerny z kowbojami, bójkami, bandytami i innymi atrakcjami nie muszą być już tylko zwykłym filmem w TV. Od teraz możesz posiadać swój Dziki Zachód na telefonie! Staw czoła wszelkim wyzwaniom i nie daj się bandytom!

Golden Valley to jedna z dwóch wydanych aplikacji, które zostały stworzone przez grupę programistów z Prosto GAMES. Gra cieszy się wielką popularnością i znakomitą oceną wystawioną przez użytkowników Windows’a Phone.

Celem gry jest ekonomiczne spojrzenie na platformę i dojście do bogactwa jak najprostszą drogą. Ekran gry jest pokratkowaną powierzchnią, która daje nam szerokie pole do działania. Nasze zadanie polega na podejmowaniu przemyślaniu działań dotyczących rozbudowywania swojego bogactwa i ucieczkę przez groźnymi zbójami. Na planszy musimy ulokować dane elementy. Trzy takie same przedmioty, które znajdują się tuż obok siebie, wchodzą w interakcję i łączą się dając nam nowy twór. I tak trzy podkowy szczęścia dają wóz. Trzy wozy – kowboja. Trzy kowboje – kopalnię złota. Trzy kopanie – biznesmana. I tak w kółko.

Zagrożenie stanowią bandyci, których także możemy się łatwo pozbyć. Dostępny jest dynamit, który możemy wysadzić przeciwników – tworzą wtedy szubienice (trzy szubienice tworzą areszt).Jeśli potrzebujemy danego przedmiotu w tej chwili a telefon nie przewidział wylosowania go, możemy go nabyć za wirtualne pieniążki, które dostajemy podczas poprawnych działań na planszy.

Melodyjka towarzysząca podczas grania wprowadza użytkowników w niebezpieczny a zaraz pociągający klimat kowbojskiego życia. Grafika spisuje się naprawdę dobrze. Całość gry została faktycznie starannie przygotowana.

Gra wymaga wiele myślenia i zmysłu kalkulacji. Gracz musi przewidywać akcje, które mogą zaistnieć na ekranie i obrać najlepszą drogę do zdobycia fortuny. Osobiście myślałam, że nie będzie to zachwycająca gra lecz po paru próbach wkręciłam się niesamowicie.

Ocena końcowa : 8/10.

Gra dostępna za darmo na Windowsphone.com

Zakłady bukmacherskie

Back to top button