Norton Mobile Security – uchroń swojego Androida przed złośliwym oprogramowaniem

Mobilne urządzenia z systemem operacyjnym Android używane są przez ludzi na całym świecie. Niestety, popularność ta jest nie tylko zaletą popularnego „Andka”, lecz po części także jego wadą. Każdego dnia odnotowuje się bowiem kolejne przypadki złośliwego oprogramowania atakującego smartfony i tablety. Właśnie dlatego powstał program antywirusowy „Norton Mobile Security”, który zapewnia urządzeniom przenośnym kompleksową ochronę przed wirusami i innymi różnego rodzaju tworami hakerów.

Obecnie urządzenia przenośne są nie tylko używane do dzwonienia, wysyłania sms-ów czy kilku gier. W końcu dla wielu osób smartfony czy tablety stały się jednym z narzędzi pracy, w pamięci których zapisują dane firmy, hasła oraz ważne kontakty. Nikogo więc z pewnością nie dziwi fakt, że coraz częściej słyszy się o wirusach stworzonych dla Androida atakujących codziennie sprzęty użytkowników z całego świata.

Program „Norton Mobile Secuirty” przygotowany został właśnie z myślą o tych, którzy swoich urządzeń mobilnych używają do wykonywania wielu zadań. Jeśli więc często korzystasz w swoim smartfonie z internetu, by wysyłać i pobierać e-maile lub odwiedzasz dużą ilość stron internetowych, które często same padają ofiarą ataków złośliwego oprogramowania, to bez wątpienia powinieneś zaopatrzyć się w tę naprawdę funkcjonalną i rozbudowaną aplikację.

Do najważniejszych funkcji narzędzia przygotowanego przez doskonale znaną firmę Symantec, należy na pewno możliwość blokowania stron internetowych, na których istnieje prawdopodobieństwo występowania złośliwego oprogramowania (malware, spyware itp). Należy jednak dodać,  że „Norton Mobile Security” umożliwia odhaczenie tej funkcji, choć – z wiadomych względów – nie jest to zalecane.

Co ciekawe, w mobilnej wersji „Nortona” dodano także opcję blokowania połączeń przychodzących oraz wiadomości sms. Dzięki temu możemy skutecznie powstrzymać numery telefonów (reklamy, konkursy), które bez przerwy do nas dzwonią bądź wysyłają sms-y.

Warto również wspomnieć o możliwości pobrania wraz z „Nortonem” dodatkowej aplikacji Norton Anti Theft, dzięki której w przypadku kradzieży naszego urządzenia możemy w łatwy sposób zlokalizować telefon (program automatycznie uruchamia GPS i aparat, dzięki któremu możemy dowiedzieć się jak wygląda złodziej naszego urządzenia bądź gdzie jest ono przechowywane) oraz zablokować w nim wykonywanie połączeń wychodzących oraz pisanie sms-ów.

Wiele osób narzekało niegdyś na to, że programy antywirusowe o nazwie „Norton” bardzo spowalniają system. Jeśli chodzi o tę kwestię, to użytkownicy „Norton Mobile Secuirty” na pewno nie mają na co narzekać. Podczas naszych testów aplikacji wszystko działało w płynnie i nie zauważaliśmy, by nasze urządzenie przesadnie się „muliło”. Również samo działanie programu jest niemal niezauważalne, gdyż działa w tle, dzięki czemu nawet nie zdajemy sobie sprawy, że antywirus w danym momencie skanuje wysyłane do nas sms-y albo ściągane przez nas aplikacje.

„Norton Mobile Security” dostępny jest w dwóch wersjach – Tablet Security (139 złotych za roczną licencję) oraz Mobile Security (109 złotych/rok). Jeśli chcesz jednak najpierw sam przetestować program, możesz ściągnąć wersję „Lite” w Android Markecie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button