Moje pierwsze aplikacje – spis smartfonowych narzędzi przygotowanych dla dzieci

Smartfony i tablety stają się coraz popularniejsze na całym świecie, co jasno wykazują najnowsze statystyki liczb pobrań z Android Marketu i AppStore. I mimo że żadne badania rynku o tym nie mówią wprost, można przypuszczać, że wśród użytkowników urządzeń mobilnych znajduje się coraz więcej dzieci. To właśnie bowiem w kategoriach przygotowanych dla najmłodszych z każdym dniem powiększa się lista aplikacji, a przecież o potrzebach użytkowników nikt nie wie tyle, co twórcy różnych aplikacji.

Z racji tego, iż duża część naszych Czytelników z pewnością posiada dzieci, postanowiliśmy przygotować spis najciekawszych – naszym zdaniem – narzędzi dla naszych pociech zarówno tych większych, jak i trochę mniejszych. Mamy nadzieję, że dzięki nam i polecanym przez nas aplikacjom Wasze oczka w głowie wreszcie zainteresują się czymś na dłużej niż kilka minut oraz pozwolą Wam nieco odetchnąć.

Moje Pierwsze Słowa

„Moje Pierwsze Słowa” to aplikacja przygotowana dla bardzo małych dzieci, jeszcze nieposiadających własnych elektronicznych gadżetów. Dzięki temu niewielkiemu programowi, jak sama nazwa może na to wskazywać, Twoje dziecko nauczy się i będzie systematycznie utrwalało ponad osiemdziesiąt nowych słówek.

Aplikacja zawiera cztery gry polegające na między innymi wskazywaniu czytanego przez lektora (miły dla ucha, kobiecy głos) zwierzęcia bądź przedmiotu. Za każdą poprawną odpowiedź naszego dziecko otrzymuje punkt, co jeszcze bardziej motywuje je do działania i nauki.

W sumie do dyspozycji jest aż jedenaście kategorii kart z nowymi słówkami. Do dyspozycji mamy dział AGD, łazienka, meble, naczynia, owady, owoce, zwierzęta, pojazdy, ubrania, warzywa, zwierzęta wodne.

Program jest płatny. Kosztuje 0,79€ i można go ściągnąć z AppStore.

 

Memo-Game

Kolejna dość ciekawa propozycja skierowana dla najmłodszych, choć już tych nieco starszych, użytkowników urządzeń mobilnych. „Memo-Game” to gra polegająca na odkrywaniu par różnych obrazków. Dzięki tej grze Twoje dziecko nie tylko będzie dobrze się bawiło, lecz także zmusi do wysiłku swój mózg, co z pewnością rozwinie u niego pamięć.

Ciekawą opcją w opisywanej przez nas „zapamiętywance” jest możliwość zapisywania naszego własnego głosu i przyporządkowywania go do danego obrazka.

Oznacza to, że możemy sprawdzić, by nasze dziecko, odkrywając na przykład zdjęcie kota, usłyszało głos swojej kochanej mamy bądź kochanego tatusia.

Zaletą „Memo-Game” jest również to, że jest ona grą bezpłatną (istnieje też możliwość wykupienia pełnej wersji), dostępną na AppStore dla użytkowników urządzeń z iOS-em.

Matrix Basic

„Matrix Basic” to aplikacja, która bez wątpienia zainteresuje Twoje dziecko i zajmie je na wiele godzin. W tej mini-grze Twoja pociecha ma za zadanie przyporządkować dany obrazek do kolumny odpowiadającej danemu kolorowi i mimice twarzy.

Jeśli więc dziecko znajdzie kartę z uśmiechającą się, zieloną twarzą, musi wstawić ją do kolumny oznaczonej kolorem zielonym, a także do rzędu z twarzą wyglądającą identycznie, do tej wylosowanej przez urządzenie.

Oczywiście, „Matrix Basic” to gra przeznaczona dla młodszych dzieci i to właśnie użytkownikom w tej kategorii wiekowej powinna ona sprawiać najwięcej frajdy.

Was, Rodziców, na pewno zainteresuje też fakt, iż aplikacja ta jest bezpłatna, choć dostępna jest też pełna wersja,  i można ją ściągnąć na urządzenie z iOS-em, wchodząc na AppStore.

My Scene

Dla dzieci najlepsze są gry, które pozwalają na kreatywność. I taka właśnie jest aplikacja „My Scene” pozwalająca Twojemu dziecku na samodzielne stworzenie krajobrazu z dowolnymi elementami.

W grze mamy do wyboru kilka różnych krajobrazów (na przykład: plac zabaw, farma, łąka, dno oceanu). Zadaniem naszego dziecka jest wybór krajobrazu, a następnie nakładanie na niego wybranych elementów (baloników, piłek, samochodów, zjeżdżalni, psów, drzew, tęcz i wielu innych).

Bardzo ważną opcją dostępną w „My Scene” jest umożliwienie rodzicom zapisu obrazków przygotowanych przez dzieci prosto na pamięć urządzenia. Dzięki temu rodzice będą mogli pochwalić się później w towarzystwie, jak dużą wyobraźnie posiada ich maleństwo.

„My Scene” także jest częściowo bezpłatne (istnieje też możliwość wykupienia pełnej wersji ze wszystkimi obrazkami) dla użytkowników urządzeń firmy Apple i można je ściągnąć z AppStore.

Baby-Chef

Prawie każda mamusia chce, by jej córka dobrze gotowała. Dzięki aplikacji „Baby-Chef” może i dziecko nie nauczy się dobrze przyrządzać różne posiłki, lecz na pewno zaznajomi się z tematem kulinariów.

Ta mini-gra daje naszej pociesze możliwość skomponowania własnego posiłku takiego jak pizza, hamburger, sałatka czy lody.

Dzięki temu dziecko nauczy się, jak wygląda praca rodziców w kuchni oraz nauczy się podstawowych składników najpopularniejszych na świecie potraw.

Aplikacja jest bezpłatna, choć istnieje też możliwość jej poszerzenia. Instalkę znajdziecie w AppStore.

Kid Musical Toys

Po wymieniu kilku aplikacji na iOS-a pora przedstawić kilka najlepszych propozycji przygotowanych przez twórców oprogramowania na system Android. Na początek coś dla tych, którzy chcieliby dziecko wychować na zdolnego muzyka.

„Kid Musical Toys” to nizwykle ciekawa aplikacja, która pozwala naszemu maluszkowi na wsłuchiwanie się odgłosów różnych instrumentów muzycznych oraz także na ich używanie przy pomocy telefonu.

Do wyboru mamy kilka „muzycznych wynalazków”, które dziecko może przesłuchać, a później wykorzystywać przy pomocy telefonu.

Do Czytelników apelujemy, by aplikacji nie podawać bardzo małym dzieciom. Podczas potrząsania urządzeniem bądź pukania w niego nasza pociecha może w przypadkowy sposób zniszczyć nasz sprzęt, dlatego aplikację pokazujcie dzieciom z rozwagą.

Mini-narzędzie dla małych muzyków jest bezpłatne. Może je ściągnąć z Android Marketu.

Memory for Kids

Przedstawialiśmy już grę „memo” dla iOS-a, dlatego nie możemy też zapomnieć o Androidze. Na niego bowiem też powstała typowa pamięciówka, która nosi nazwę „Memory for Kids”.

Zasady zabawy są wszystkim niewątpliwie znane, więc nie trzeba wiele na ich temat pisać. Można jedynie dodać, że w „Memory for Kids” istnieje możliwość odliczania czasu zabawy naszego dziecka.

Opcja ta pozwala więc nam na sprawdzanie, jakie postępy pamięciowe robi nasza pociecha od momentu pierwszego uruchomienia aplikacji.

Gra „Memory for Kids” także jest darmowa. Pobieramy ją, jak większość aplikacji dla Androida, wchodząc na Android Market.

Hungry MonstR

Następna gra została przygotowana już dla nieco starszych dzieci. W grze „Hungry MostrR” zadaniem dziecka jest ochrona wózka z lodami, z którego smakołyki wciąż próbują zjadać różnego rodzaju złe potwory.

Mimo że gra nie jest bardzo skomplikowana, sprawia dzieciom wiele radości szczególnie ze względu na bardzo ciekawą i kolorową grafikę przyjemną dla oka.

Ze względu na to, że „Hungry MostrR” wymaga od dziecka sporo zręczności, tak jak już wspomnieliśmy wyżej, raczej nie polecamy tej gry pociechom, które jeszcze nie skończyły minimum piątego roku życia.

Niestety, z powodu grafiki i nieco bardziej rozbudowanej fabuły niż w typowych grach dla dzieci, twórcy „Hungry MonstR” nie zdecydowali się na wypuszczenie darmowej produkcji. Wersja, którą możecie ściągnąć z Android Marketu, nie jest jednak droga, bo kosztuje zaledwie 1 dolara.

Color Me!

Na koniec „Color Me!” – według nas – najlepsza darmowa kolorowanka przeznaczona dla dzieci tych rodziców, którzy używają urządzeń z  systemem operacyjnym Android.

Aplikacja została przygotowana w taki sposób, by dziecko mogło obsługiwać się nią samodzielnie.Przyjazny interfejs nie jest jednak jedyną zaletą „Color Me!” Do innych zaliczyć można bowiem na przykład bardzo duży wybór obrazków oraz naprawdę bogatą w kolory paletę.

Samo kolorowanie także w tej aplikacji do skomplikowanych nie należy. Wystarczy jedynie muśnięcie palcem i na obrazku już pojawia się wybrany przez dziecko kolor. Ciekawa jest także gumka czyszcząca obrazek, która działa po potrząśnięciu telefonem.

W „Color Me!” istnieje też możliwość zapisywania obrazków w pamięci telefonu, dzięki czemu możemy wydrukować pracę dziecka i powiesić w widocznym miejscu w naszej pracy.

Aplikacja jest bezpłatna. Można ją pobrać z Android Marketu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button