Folt – układanka z ponad 155 levelami

Co powiecie na świetną grę logiczną, która składa się z ponad 150 poziomów? Każdy z etapów jest stworzony w taki sposób, by zmusić naszą głowę do myślenia. Za pomocą kilku kolorowych kwadratów, które pokazują się na planszy w odpowiedniej kolejności, tworzymy co najmniej potrójne zestawienia znikające po krótkiej chwili.

Folt to zdecydowanie jedna z najciekawszych łamigłówek, z jakimi miałam do czynienia. Pierwszych kilka poziomów aplikacji od Nonverbal było dla mnie prawdziwą katorgą – nie wiedziałam co i jak, jednak już po chwili załapałam. Skończyło się na tym, że z kilkunastominutowego testowania, wyszło mi 1,5h zabawy.

1

Zaczynany grę z jednym bloczkiem na ekranie. Na górnym pasku wyświetlają się kolejne elementy, jakimi będziemy dysponować. Przeciągając palcem w prawo, lewo, w górę, bądź w dół, ustawiamy następny w kolejności kwadrat. Dążymy do tego, by połączyć minimum trzy klocki w tym samym kolorze.

Przykładowo – spójrzmy na obrazek powyżej i bloczek zaznaczony kółkiem.Załóżmy, że w tym miejscu aktualnie się znajdujemy, a kolejnym klockiem jest granatowy. Przeciągamy palcem po ekranie w lewo, bądź w górę i otrzymujemy tym samym upragnione ,,3″, które znika z planszy, robiąc miejsce naszym kolejnym ruchom.

Może się zdarzyć, że w kolejce nie będzie identycznych elementów. Należy wtedy tak rozstawiać wszystko na polu, by mieć w każdej chwili szansę na w miarę szybkie oczyszczenie wyświetlacza. Zawalenie całej planszy, bądź zagonienie się w kozi róg skutkuje zakończeniem zabawy i zawaleniem levelu.

2

Autorzy udostępniają graczom tryb nieskończony, w którym nie ma power-upów, rogów, ani zablokowanych klocków za niecałego dolara. Jeżeli gra spodoba Wam się na tyle, by się na to skusić, będziecie mogli bez stresu bawić się kolorowymi figurami. Ja pozostaję przy klasycznych levelach, bo w końcu to one rozwijają myślenie i pobudzają wyobraźnię ;)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button