NightSky – gra logiczna nie tylko dla astro-fanów

Gdy po raz pierwszy dostrzegłem NightSky w AppStore, pomyślałem, że jest to kolejna aplikacja umożliwiająca nam badanie obiektów astronomicznych znajdujących się na nocnym niebie. Okazało się jednak, iż myliłem się. I to bardzo. Opisywana w tym wpisie apka to bowiem nic innego jak gra logiczna.

NightSky otrzymało wiele prestiżowych nagród. Muszę przyznać, że początkowo nie byłem przekonany co do tego, że słusznie. Po kilkunastu minutach spędzonych nad apką zmieniłem zdanie. I wiem, że już więcej nie zmienię.

W grze z tego wpisu sterujemy czarną kulką, a naszym zadaniem jest dotarcie do końca planszy. Kontrola kolistej bohaterki odbywa się przy wykorzystaniu akcelerometru i ekranu dotykowego. Ot, takie dwa w jednym. Do systemu sterowania trzeba się nieco przyzwyczaić. Po kilku próbach nie sprawia on już jednak jakichkolwiek problemów. Wręcz przeciwnie, wydaje się naprawdę łatwy do opanowania.

Do naszej dyspozycji oddano w NightSky naprawdę ogromną ilość leveli. Każdy z nich charakteryzuje się czymś innym. Nie wystarczy jedna taktyka do przejścia całej gry. Naprawdę. Jeżeli zatem nie lubicie główkować, produkcja Nicalis raczej nie jest dla Was idealnym rozwiązaniem.

Na koniec słówko o oprawie graficznej. NightSky wydaje się być grą niezwykle ponurą. Trzeba jednak przyznać, że czarna oprawa naprawdę pasuje do tej produkcji.

NightSky do pobrania za $0,99 w AppStore

Ocena AppsBlog.pl: 8/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button