Dante – tablet dla nowoczesnych moli książkowych

Legimi, Internetowa księgarnia z książkami w wersji elektronicznej, zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Nie każdy mol e-książkowy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że wczoraj, to jest 16 kwietnia, miała miejsce premiera najnowszego, przygotowanego na polski rynek, tabletu Dante, który można kupić na stronie wspomnianej już przez nas księgarni za niecałe 400 złotych!

Niskobudżetowych tabletów pojawia się na rynku coraz więcej. Wprawdzie na tego typu urządzeniach nie można grać w najnowsze, trójwymiarowe gry albo oglądać filmów w rozdzielczości HD, lecz są one na pewno świetną propozycją dla wszystkich, którzy szukają dobrego e-book readera, który będzie mógł od czasu do czasu posłużyć również jako centrum mobilnej rozrywki.-

Tablet Dante powstał przede wszystkim z myślą o czytelnikach e-książek, o czym może zresztą świadczyć fakt, że prace nad nim nadzorował Legimi, a więc jeden z najlepszych, rodzimych portali służących do kupowania nowoczesnych książek.

Co można zaliczyć do największych atutów tabletu Dante? Przede wszystkim jego bardzo lekką wagę (340g), która przebiła nawet popularne wśród fanów e-booków urządzenie Kindle Fire. Warto wspomnieć też o tym, że polski tablet wyposażony został w najnowszą wersję Androida, a tym nie mogą pochwalić się przecież nawet niektóre z tabletów wysokobudżetowych.

Na uwagę zasługuje też fakt, iż w Dante znaleźć można port USB, dzięki któremu możemy wykorzystać urządzenie jako, na przykład, ramkę cyfrową. Oczywiście w tablecie nie mogło również zabraknąć wejścia HDMI i slota na karty microSD, dzięki któremu możemy rozszerzyć pamięć wewnętrzną urządzenia nawet o 32 GB!

Wielu z Was na pewno ucieszy także informacja, że tablet od Legimi obsługuje zewnętrzne modemy 3G, a więc będzie mogli w nim łączyć się z internetem nie tylko tam, gdzie dostępna jest sieć bezprzewodowa.

Inne dane dotyczące tabletu Dante:

– Pojemnościowy ekran multi-touch 7″

– Rozdzielczość 800 x 480

– Procesor Allwinner A10 Cortex A8 1.2GHz, RAM 512MB DDR3

– Czas pracy:  7 dni/1 dzień/ 4 godziny (czas czuwania/średnie obciążenie/pełne obciążenie)

– Sensor grawitacji

– Wbudowany głośnik i mikrofon

– Nagrywanie audio i video

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button