Nie lubię używać klawiatury ekranowej. Google na to: No Problem!

Na łamach naszego blogu najczęściej pojawiają się wpisy dotyczące ciekawych gier i aplikacji. Od czasu do czasu staramy się jednak informować Was także o różnego rodzaju nowinkach technologicznych. Dzisiaj chcieliśmy powiadomić Was o tym, że Google udostępniło wersję beta swojej nowej funkcji w wyszukiwarce – funkcji odręcznego pisania! Jesteście ciekawi jak spisuje się nowy gadżet giganta z Moutain View? W takim razie, czytajcie dalej.

Nie każdy lubi używać klawiatury ekranowej (szczególnie jeśli dysponujemy tylko małym smartfonem). Ba, nie każdy ma nawet czasem taką możliwość. Firma Google w swoim filmiku prezentującym najnowszą funkcję pokazuje kilka przypadków, w których odręczne pisanie w wyszukiwarce może okazać się pomocne. Na materiale video widzimy chociażby chłopaka ze złamanymi rękami bądź też panią, która biega na bieżni.

Używanie Handwrite Search nie wpływa w żaden sposób na pracę wyszukiwarki. Gdy tylko skończymy mazać palcem po ekranie, Google automatycznie zmieni nasze odręczne pismo w komputerowe i wstawi do odpowiedniej rubryki. Co ciekawe, wpisując słowa za pomocą nowej funkcji, możemy spodziewać się tego, że wyszukiwarka poda nam najczęściej wyszukiwane frazy podobne do tej przez nas wprowadzonej. Dzięki temu nie musimy pisać nawet całości interesującego nas wyrazu, a jedynie kilka pierwszych liter.

W jaki sposób korzystać z nowego gadżetu rodem z Moutain View? Wystarczy w ustawieniach strony Google.com zaznaczyć „Pismo odręczne”. Gdy tylko to zrobimy, w wyszukiwarce pojawi się specjalna ikonka, której naciśnięcie spowoduje uruchomienie nowego trybu.

Oczywiście, póki co Handwrite Search dostępne jest w wersji beta, tak więc możecie spodziewać się, że nie działa zawsze tak, jak powinien. Miejcie też na uwadze to, że nowa funkcja najlepiej sprawdza się na najnowszych wersjach systemu Android i dostępna jest w ponad 25 językach, w tym japońskim (jeśli trochę go znacie, to możecie pokombinować ;)).

Na koniec, tradycyjnie, pytanie do Was: co sądzicie o nowym pomyśle firmy Google? Będziecie korzystać z możliwości wpisywania frazy za pomocą pisma odręcznego czy raczej zostaniecie przy klawiaturze ekranowej bądź wyszukiwaniu głosowym?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button