Chickens Can’t Fly – spadający kurczak

Windows Phone – w porównaniu z iOS-em czy Androidem – jest cały czas systemem raczkującym. Wystarczy spojrzeć na to, ile aplikacji oferowanych jest w AppStore, a ile w Marketplace, by dojść do wniosku, że na rynku mobilnym Microsoftowi wiele jeszcze brakuje do bycia monopolistą. Na szczęście na Windows Phone’a też można znaleźć wiele ciekawych gier czy programów. Ostatnio, na przykład, wpadła nam w ręce produkcja Chickens Can’t Fly i musimy przyznać, że wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie.

W opisywanej przez nas grze wcielamy się w postać kurczaka. Nasz bohater spada w dół planszy, a my musimy w taki sposób nim kierować, by zakończył on swoją przygodę w jednym kawałeczku. Zadanie to jednak nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Przeszkody w levelach generowane są bowiem losowo, tak więc nie ma tutaj mowy o tym, by nauczyć się planszy na pamięć czy chociażby zapamiętywać jakichś jej konkretny, trudny fragment.

Oczywiście, w trakcie spadania możemy naszym zwierzaczkiem zbierać różnego rodzaju bonusy. Czasem jest to przyspieszenie, czasem osłonka, a czasem magnes przyciągający kukurydzę.

Poza trybem standardowym, Chickens Can’t Fly oferuje również rozgrywkę Survival oraz Multiplayer. W tej pierwszej musimy przetrwać na konkretnej planszy tak długo, jak tylko potrafimy, natomiast w tej drugiej – rywalizujemy z innym graczem. Przyznamy się szczerze, że po grze tego typu nie spodziewaliśmy się wieloosobowej rozgrywki. Gdy jednak ją zobaczyliśmy, zareagowaliśmy bardzo pozytywnie.

Warto również wspomnieć o tym, że opisywana gra udostępnia tzw. Wyzwanie Tygodnia. W nim również mamy okazję powalczyć z innymi użytkownikami  Chickens Can’t Fly o miano najlepszego gracza, co bardzo nam przypadło do gustu.

Spadającego kurczaka znajdziecie w Marketplace. Można pobrać go za nieco ponad trzy złote, tak więc nie jest to na pewno wygórowana cena.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button