NeoKartka – nowy pomysł i aplikacja Poczty Polskiej

Wysyłanie tradycyjnych pocztówek z wakacji to już przeżytek. Do niedawna zdawali się wiedzieć o tym wszyscy poza Pocztą Polską. W ubiegłym tygodniu jednak także i nasz narodowy operator pocztowy uznał, że warto postawić na nowoczesną technologię i postarać się trochę na niej zarobić. Dlatego właśnie opublikowano w Google Play aplikację o nazwie Neokartka, która pozwala na tworzenie mobilnych pocztówek i wysłanie ich na wskazany adres. Pomysł ciekawy, a jak z wykonaniem?

Neokartka to nic innego, jak kolejny program, dzięki któremu możemy nieco odpicować zdjęcie zrobione smartfonem, a także dodać do niego jakiś napis. To, co jednak wyróżnia aplikację od Poczty Polskiej, to fakt, iż pozwala ona nam na wysłanie zrobionej fotki nie w postaci MMS-a, a tradycyjnej pocztówki.

Użytkownik może nie tylko tworzyć e-kartki z własnych obrazków, lecz także skorzystać z kilku gotowych. Szablonowych fotografii nie jest wiele, można wśród nich wybrać coś pasującego na najbardziej popularne okazje, takie jak urodziny czy pozdrowienia z wakacji. Oczywiście, „gotowce” nie robią takiego wrażenia na adresatach, jak autorska pocztówka. Mimo to, warto wspomnieć, że Poczta pomyślała także i o leniuchach korzystających ze smartfonów.

Standardowa e-kartka kosztuje w opisywanym programie niecałe pięć złotych. Po stworzeniu naszej pocztówki, pozostaje nam jedynie wybrać odbiorcę i – rzecz jasna – napisać coś z tyłu naszego „pocztowego dzieła”. Na koniec wybieramy jedną z metod płatności i czekamy z niecierpliwością, aż listonosz dostarczy NeoKartkę do znajomego czy członka rodziny.

Mimo że nie bawi mnie wysyłanie pozdrowień standardowymi metodami, muszę przyznać, że Poczta Polska zaskoczyła mnie swoją pomysłowością i otwartością na nowinki technologiczne. Jeszcze do niedawna wydawało mi się, że nasz pocztowy operator jest, jak to się mówi, sto lat za murzynami. Wszystko wskazuje na to, że się myliłem.

NeoKartka w Google Play (darmowa)

Ocena AppsBlog.pl: 6/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button