Nauka w Polsce – cudze chwalicie, swego nie znacie…

Świat odkryć naukowych nie kończy się tylko na Stanach Zjednoczonych i „amerykańskich naukowcach”, o których posłuchać możemy niemal w każdym wydaniu Wiadomości. Jeżeli nie podzielacie naszego zdania, to z całą pewnością nie mieliście jeszcze okazji przetestować aplikacji Nauka w Polsce, którą zamieściła w Google Play Polska Agencja Prasowa.

Jak czytamy w oficjalnych materiałach dotyczących programu, Nauka w Polsce to mobilny projekt finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jego głównym celem jest popularyzacja polskich odkryć naukowych, a także badań i eksperymentów przeprowadzanych w naszych rodzimych uczelniach.

Z racji tego, że opisywaną aplikację wydała Polska Agencja Prasowa, znaleźć w niej możemy przede wszystkim informacje tekstowe dotyczące nauki. Rubryka z artykułami może być zaktualizowana w dogodnym przez nas momencie, dzięki czemu nigdy nie umknie nam żadna informacja zamieszczona w programie.

W programie nawet najbardziej wymagający czytelnik powinien znaleźć coś dla siebie. PAP zapewnia bowiem, że do jej naukowego serwisu każdego dnia dodawanych jest blisko 40 nowych materiałów, co jest naprawdę dobrym wynikiem.

Poza wspomnianymi wyżej tekstowymi newsami, w produkcie mobilnym o nazwie Nauka w Polsce znalazło się również miejsce dla materiałów video o tematyce naukowej. Wprawdzie nie jest ich tak wiele, jak artykułów pisanych, lecz nawet i w tym przypadku nie można mówić o przesadnie małej ilości.

Czytanie informacji czy oglądanie filmów zamieszczonych w programie jest dosyć wygodne. Program obsługiwać można zarówno w pionie, jak i poziomie, co jest z całą pewnością jego ogromną zaletą. Warto także dodać, że aplikacja obsługuje dwie wersje językowe: polską i angielską. Można więc dzięki niej nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, lecz także nauczyć się kilku nowych obcych słówek ze słownika naukowego.

Aplikacja Nauka w Polsce dostępna jest w Google Play. Jest ona, oczywiście, darmowa.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button