Angielski gramatyka – przydatna dla uczniów

Aktualnie język angielski w naszym życiu stał się jednym z dwóch podstawowych, które należy znać. Zaraz obok języka narodowego, którym posługujemy się na co dzień. Kiedyś uczono po rosyjsku, teraz na szczęście w szkołach nauczany jest angielski.

Wszyscy więc powinniśmy mówić jak najlepiej po angielsku. No chyba, że nie mamy zamiaru wyjeżdżać, ani nic w tym stylu, to dobrze byłoby chociaż rozumieć co ma nam ktoś do przekazania w danym tekście. Wielokrotnie przecież spotykamy się z instrukcjami, które niestety nie są dostępne w języku polskim, z grami, których nikt nie przetłumaczył oraz ogromną częścią oprogramowania, które również nie jest spolszczone. Dlatego też w dzisiejszych czasach wypadałoby znać chociaż podstawowe zwroty.

Niektórzy idą kawałek dalej i poznają gramatykę, która jest równie ważna, co słownictwo, bo bardzo często okazuje się, że używając innego czasu, niż powinniśmy mówimy kompletnie co innego niż chcieliśmy przekazać. Angielski gramatyka to wszystkie najważniejsze zasady w pigułce.

Program podzielony jest na pięć działów: części mowy, czasy angielskie, podstawy gramatyki, czasowniki modalne oraz okresy warunkowe. Wszystko to w formie dużych, czytelnych kafelków. Po przejściu do kolejnego działu dostajemy poddziały, które to kierują nas do zwykłego tekstu, gdzie wszystko jest wytłumaczone z odpowiednimi do tego przykładami. Można było się tutaj pokusić o jakiś inny sposób przedstawienia wiedzy, może trochę inne przedstawienie wiedzy. Tutaj mamy po prostu czysty tekst z ewentualnymi pogrubieniami. Niestety nic więcej.

Aplikacja niesamowicie przydatna osobom, które dopiero uczą się języka angielskiego. Czasem jednak może przydać się w kryzysowych sytuacjach, gdy nie wiemy jak coś powiedzieć, a chcemy to bardzo szybko sprawdzić.

Ocena 3/5

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button