Topia – stwórz Ziemię po swojemu

Chciałbyś pobawić się w Boga na swoim urządzeniu z iOS-em? Tak? W takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak polecić Ci zapoznanie się z treścią tego wpisu, w którym przedstawimy ciekawą grę o nazwie Topia.

Topia jest grą, w której zadanie gracza polega na stworzeniu własnej planety. Niestety, w chwili obecnej robi się to bez większego celu (czy więc aby na pewno jest to gra?). Jeżeli więc należycie do fanów produkcji z ciekawą fabułą, raczej w opisywanej tutaj aplikacji nie znajdziecie niczego dla siebie, z czego pewnie doskonale zdaliście sobie sprawę już po przeczytaniu pierwszych dwóch zdań.

Do dyspozycji gracza w produkcie studia Crescent Moon Games jest kilkanaście elementów pozwalających na tworzenie ciała niebieskiego wedle własnego uznania. Możemy tworzyć lądy o wymyślnych kształtach, a także topić je. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas i naszej wyobraźni. Bez problemu stworzyć można zarówno „wodną” planetę z kilkoma malutkimi wysepkami, jak i taką, której mieszkańcy, nie mają możliwości zobaczenia na własne oczy mórz bądź oceanów.

Przywołane przez nas żywe istoty również mamy możliwość rozstawiać w wybranych przez nas miejscach. Ludzi, niestety, nie ma. Są natomiast zwierzęta, na przykład, kolorowe ptaki.

Oczywiście, w Topii nie zabrakło też opcji umożliwiających upiększanie krajobrazów. Wśród elementów dostępnych w menu znaleźć można, między innymi, góry, rzeki oraz doliny.

Opisywana produkcja prezentuje się pod względem wizualnym bardzo dobrze. Trójwymiar w niej nie jest realistyczny, ale wygląda bardzo ładnie i nie można mieć do niego jakichkolwiek zastrzeżeń, co zresztą chyba można dostrzec na screenach.

Niestety, brak jakiejkolwiek fabuły czy misji do wykonywania sprawia, że Topia nudzi się po kilkunastu minutach. Nie wiemy do końca, jak wygląda kwestia aktualizacji, lecz jeśli autorzy gry niczego w swoim produkcie nie zmienią, raczej nie wróżymy mu dużego sukcesu.

Aplikację z tego wpisu znaleźć można w AppStore. Kosztuje zaledwie 0,79€, co nie zmienia faktu, że powinni zainteresować się ją jedynie fani gatunku.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button