NASA App – aplikacja dla astrofanów

Na łamach AppsBlogu pojawiło się do tej pory sporo recenzji aplikacji, które służą jako mobilne mapy nieba czy swego rodzaju atlasy Układu Słonecznego. Wiadomo jednak, że astrofani na co dzień zajmują się nie tylko obserwowaniem nieba, lecz także interesują się projektami dotyczącymi lotów w kosmos bądź najnowszymi zdjęciami przedstawiającymi dalekie zakątki naszego Wszechświata. Dlatego właśnie postanowiliśmy zaprezentować dzisiaj ciekawy mobilny program NASA App,  który – mamy nadzieję – spodoba się wielu naszym Czytelnikom.

Opisywana przez nas aplikacja jest oficjalnym mobilnym programem stworzonym przez Narodową Agencję Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (czyt. NASA). Powinna zatem prezentować się i – oczywiście – działać najlepiej, jak to możliwe. Czy jednak tak jest? Niekoniecznie, ale o tym za chwilę.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną programu, to jak najbardziej wygląda ona całkiem dobrze. Ekran główny NASA App składa się z kafelków, odpowiadających różnym działom, których w sumie jest dziewięć. Zarówno z czytaniem newsów w aplikacji, jak i oglądaniem video nie mieliśmy jakichkolwiek problemów, dlatego pod względem strony czysto wizualnej program z tego wpisu na pewno zasługuje na uznanie.

Niestety, aplikacja dla astrofanów gorzej wypada od strony technicznej. Wspomniane przez nas newsy albo, na przykład, materiały video zamieszczane są w programie ze sporym opóźnieniem. Niekiedy informacja z wtorku pojawia się dopiero w środę, co jest – według nas – czymś nie do przyjęcia.

Mimo że aktualizowanie informacji nie działa w NASA App tak, jak powinno, uważamy, że i tak warto zainteresować się tym programem. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na zamieszczone w nim zdjęcia i filmiki. W aplikacji znaleźć możemy bowiem naprawdę wiele wysokiej jakości fotek z różnych misji, a także Teleskopu Hubble’a. Dodatkowo, dostajemy w niej możliwość oglądania materiałów video związanych z astronautyką, co na pewno niektórych z Was zainteresuje.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że mobilny produkt z tego wpisu pozwala nam na oglądanie w telefonie (bądź tablecie) oficjalnej telewizji NASA oraz radia tej instytucji, które wśród internautów cieszą się sporą popularnością.

NASA App znaleźć można w Google Play i AppStore. Program jest darmowy, dlatego jeśli interesujecie się astronautyką, jak najbardziej powinniście go wypróbować.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button