Na Pomoc – aplikacja ratująca życie

Byliście kiedyś w stanie zagrożenia swojego, bądź cudzego życia? Czy wiedzieliście co wtedy zrobić? Zdarzyło się tak, że zapominaliście własnego imienia, nie wspominając już o numerze telefonu na pogotowie, straż, lub policję? Jeżeli choć raz przeżyliście wstrząs, jaki niesie za sobą bycie świadkiem wypadku, wiecie jak ważne jest szybkie wezwanie pomocy. Opisywana w tym wpisie aplikacja spowoduje automatyczne połączenie ze służbami ratunkowymi, po naciśnięciu ikonki na pulpicie.

Nie będziemy podkreślać kolejny raz, jak ważna jest szybka reakcja, podczas nagłego zdarzenia. Włączenie na iPhonie klawiatury numerycznej nie jest wcale takie proste – często na pierwszym ekranie pojawiają się najczęściej wybierane numery – aby móc ,,wklepać” cyfry, należy najpierw włączyć ikonkę z klawiaturą, która znajduje się na dolnym pasku ekranu. Kolejną sprawą jest przypomnienie sobie numeru. Nie wspominając już o znalezieniu połączenia alarmowego w liście kontaktów.

Czas, jaki poświęcamy na wyżej wymienione wykręcanie numeru to w sytuacji bezstresowej około 10 sekund, włączając w to odblokowanie klawiatury. Dzięki aplikacji Na Pomoc, wykonanie połączenia alarmowego zajmuje 2 sekundy. Wystarczy kliknąć na ikonkę z czerwoną apteczką, a następnie ,,połącz”, aby zadzwonić po pomoc.

Na początku program wymaga od nas udzielenia pozwolenia na użycie danych lokalizacyjnych – jest to niezwykle ważne w sytuacji, gdy służby musiałyby dojechać do naszego miejsca pobytu.

Górne menu służy do wyszukiwania informacji o aptekach, szpitalach, oraz lekarzach dostępnych w naszej okolicy.

Pobierz Na Pomoc za darmo w AppStore.

Ocena appsblog.pl: 9/10.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button