MyScript Calculator – nowocześnie, ładnie i przydatnie

Poszukujecie dobrego narzędzia, które ułatwi Wam pracę, bądź naukę? Oto MyScript Calculator – mobilny kalkulator, który debiutuje w AppStore w dniu dzisiejszym. Co jest najlepszym narzędziem do pisania? Palec. Tym oto palcem piszecie na ekranie swojego urządzenia, a program oblicza wszystko za Was.

Twórcy aplikacji – Vision Objects, prawdopodobnie wyszli z założenia, że najwygodniej będzie, kiedy użytkownik pod ławką będzie mazał po swoim urządzeniu. Wystarczy, że użyje skrótu ,,=”, a narzędzie poda dokładny wynik obliczeń. Apka szczególnie przydatna na klasówkach ;)

W programie możemy dokonywać przeróżnych obliczeń. Znaczki, jakie twórcy aplikacji zawarli w swoim opisie nie są mi nawet znane, więc nie będę się nawet na ich temat wymądrzać. Jestem jednak pewna, że narzędzie będzie bardzo pomocne zarówno z gimnazjum, liceum, jak i na studiach.

Rysujemy na ekranie dowolne działanie. Kiedy użyjemy znaku ,,równa się”, program przetworzy nasze mazańce na swoje i przedstawi nam klasyczne, ładnie wyglądające równanie. Jeżeli stwierdzicie, że gdzieś w cyferce popełniliście błąd, nie ma konieczności kasowania wszystkiego. Wystarczy na przerobionym działaniu przetworzyć daną cyfrę na inną. Aplikacja automatycznie ją zmieni, dopasowując odpowiedni wynik.

Obsługa programu jest dziecinnie prosta. Oczywiście najlepiej by było mieć przy sobie rysik – więcej działań zmieści się na ,,kartce” i nie trzeba będzie wjeżdżać na akapity. Bez tego jednak się obędzie. Na swoim iPhonie testowałam wszystkie możliwe wyliczenia – nie miałam z tym najmniejszego problemu.

Jeżeli chodzi o interfejs, ten prezentuje się bardzo ładnie. Klasyczne kolory, niezbyt rażące w oczy, czysta karta, oraz delikatny pasek ustawień z lewej strony ekranu. Jeżeli popełnicie jakiś błąd, możecie na górnym pasku cofnąć ruch, bądź wyrzucić cały dokument do kosza.

Macie okazję na dzielenie się swoimi obliczeniami ze znajomymi, którzy w tej samej chwili mają klasówkę ;) Możecie to zrobić za pomocą Facebooka, Twittera, czy maila. Polecam aplikację wszystkim, którzy z matmą są na bakier.

Item not available.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button