My Control – kontroluj komputer na odległość

mycontrolWielokrotnie wielu z was stawiana była w sytuacji, w której musiała chodzić do komputera, żeby coś przełączyć. Często było to w momencie, gdy sprzęt był podłączony do komputera, a my nie dysponowaliśmy bezprzewodową myszką lub klawiaturą. Czasem zdarza się też, że PC/laptop znajdują się w kompletnie innej części domu. Nie będziemy więc chodzić co chwilę do komputera, żeby coś przełączyć, włączyć (na przykład film).

Kontrola własnego komputera bezprzewodowo to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie. Nie jest to napewno to samo, co posiadanie pełnowymiarowej klawiatury i porządnego, laptopowego touchpada. Wystarczy więc zainstalować aplikację My Control Server na komputerze i klienta na telefonie.

Uruchamiamy obie aplikacje(na komputerze i smartfonie/tablecie), wklepujemy adres IP serwera i klikamy połącz. Od tej chwili możemy sterować komputerem nawet z innego pomieszczenia. Na ekranie pojawia się touchpad. Nie jest on tak dokładny jak ten laptopowy ani jak myszka, lecz do grania służyć nam przecież nie będzie. Obok oczywiście rolka, a poniżej przyciski odpowiadające lewemu i prawemu na myszce. Do góry klawiatura, którą wpisujemy tekst.

Aplikacja posiada dwie ciekawe opcje, które nawet przydają się podczas codziennej pracy. Są to dyktowanie wpisywanego tekstu. Możemy za pomocą rozpoznawania mowy wpisywać tekst. Przy dużej ilości tekstu jest to wygodniejsze i szybsze. Możemy także wykonywać zrzuty ekranu. Zapisują się one na dysku komputera. Kolejna funkcja to skrypty. Niestety dodawać nowe możemy tylko w wersji premium. Skrypty pozwalają np. na uruchomienie Spotify z odpowiednią, wybraną przez nas piosenką.

Ocena 7/10
Suchy interfejs, słaby samouczek. Sama aplikacja sprawdza się jednak bardzo dobrze.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button