MPme – kafelkowe radio

mpm3MPme Radio to następna już aplikacja do słuchania stacji radiowych – oczywiście tych internetowych. W tym przypadku jednak mamy pewną ciekawą opcję, a mianowicie proponowanie stacji odpowiednich dla nas. Wiemy wtedy jakie stacje się nam spodobają – przynajmniej mniej więcej, po gatunkach.

Aplikacja przy pierwszym uruchomieniu analizuje wszystkie utwory, które mamy wgrane na naszym telefonie. Prawdopodobnie określa gatunek każdego utworu po zapisanych w nich tagach i na ich podstawie stwierdza, które stacje radiowe będą się nam spodobać. Stacje internetowe również są opisane gatunkowo i tak też podzielone. Stacje nie są dobierane jakoś super dokładnie, lecz na pewno sprawdza się to choć trochę. W ten sposób możemy odkryć naprawdę mnóstwo ciekawych tytułów utworów.

Jeśli chodzi o tytuły, to aplikacja zapisuje tytuł i autora utworu w swojej historii i możemy sprawdzić co leci właśnie teraz albo leciało jakiś czas temu w radiu. Wszystkie stacje są posegregowane gatunkami, lecz niestety nie są one dokładnie posegregowane, jak to bywało w innych aplikacjach. Można było się lepiej postarać.

Interfejs programu jest inspirowany modnymi ostatnio kafelkami, które znajdziemy w systemie Windows Phone. Ale to tylko kilka elementów jest wykonanych w ten sposób.

Możemy dzielić się słuchaną muzyką z naszymi znajomymi poprzez umieszczanie informacji o tym na Facebooku. W sumie zbędna opcja i przeznaczona raczej dla maniaków tego typu.

Aplikację oceniam na 6+/10

Za darmo w Google Play i App Store.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button