Mega – 50GB za darmo!

megaAferę z serwisem Megaupload i jego właścicielem, którym był Kim Dotcom słyszał właściwie każdy. Ludzie potracili swoje pliki, wybuchła ogromna afera, lecz wszystko przycichło, a nasz założyciel o imieniu i nazwisku brzmiącym jak adres internetowy założył kolejny serwis, który znaleźć można pod adresem mega.co.nz.

Czym byłby aktualnie dobry serwis internetowy bez swojej natywnej aplikacji na Androida? Dlatego też powstałą aplikacja MEGA, która służy do obsługi całego internetowego dysku. Warto w ogóle ją instalować? Myślę, że tak.

MEGA jest odpowiednikiem Dropboxa, a więc swego rodzaju dyskiem, na którym możemy umieścić swoje wszystkie dane, bez jakichkolwiek limitów. Założeniem serwisu było bezpieczeństwo i prywatność naszych danych, dlatego też przy pierwszym uruchomieniu wygenerowany zostanie nasz osobisty klucz szyfrujący.

Program do obsługi serwisu Mega nie oferuje niczego nowego. Mamy tutaj właściwie tylko podstawowe opcje, a więc upload pliku, możliwość ich ściągania, tworzenia folderów i ew. opcja synchronizacji galerii z dowolnym folderem na serwerze. Jeśli posiadamy link do innego pliku, to możemy go ściągnąć na nasze miejsce.

Aplikacja została przetłumaczona na język polski – tak samo jak sam serwis. Należy także zwrócić na bardzo dobre serwery Mega. Nie było najmniejszego kłopotu, żeby przekroczyć prędkość ściągania 4MB/s. To niczym niektóre pendrive’y, lecz w tym wypadku mamy do czynienia z aż 50GB wolnej przestrzeni. To chyba wystarczająco na trzymanie swoich ważnych plików.

Ocena 8/10
Przydałoby się więcej opcji, np. opcje synchronizacji folderów.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button