Maze – labirynty na Androida

Jakiś czas temu pisaliśmy na łamach naszego blogu o aplikacji Mazes, która umożliwiała na sprzęcie z iOS-em rozwiązywanie łamigłówek w postaci labiryntów. Z racji tego, iż nasi Czytelnicy to w dużym stopniu również i posiadacze Androida, postanowiliśmy znaleźć odpowiednik wspomnianej przez nas gry również na system od Google’a. I tak właśnie natrafiliśmy na Maze – grę, w której do przejścia jest ponad milion krętych dróżek.

Porównując mobilne labirynty dostępne na iOS-a oraz Androida, zdecydowanie bardziej przypadła nam do gustu ta druga aplikacja. Dlaczego? Przede wszystkim, rzecz jasna, ze względu na liczbę dostępnych poziomów. Jak zapewne pamiętacie, w Mazes dostępnych na iOS-a było zaledwie 12 łamigłówek do rozwiązania, tymczasem w grze opisywanej w tym wpisie leveli jest przerażająco duża liczba, wynosząca – według autorów (nie byliśmy w stanie tego sprawdzić) – ponad milion!

Gdybyśmy mieli wskazać element, w którym to iOS-owskie labirynty były lepsze od Androidowych, na pewno byłaby to oprawa graficzna. W sumie to gry logiczne raczej nigdy nie charakteryzowały się jakąś ładną grafiką, jednak mimo wszystko, wydaje nam się, że twórcy Maze mogli się nieco bardziej postarać, tworząc chociażby labirynty w kilku kolorach. Tego typu ruch sprawiłby na pewno, że chodzenie po planszach nie byłoby monotonne i po jakimś czasie nużące.

Na pewno zdecydowanie lepiej od grafiki spisuje się w produkcji Perun Labs sterowanie. Szczerze powiedziawszy, mimo że kontrolowanie kwadratowej buźki może wydawać się trudne (wskazujemy drogę muśnięciami palców), nie mieliśmy z nim jakiegokolwiek problemu, co z pewnością zaliczyć można do atutów gry.

W aplikacji z tego wpisu bardzo spodobało nam się także to, iż labirynty zostały podzielone w niej na cztery kategorie. Dzięki temu zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą w Maze plansze idealne dla siebie. Szkoda tylko, że nie można leveli przechodzić na czas. Wówczas można byłoby stworzyć w rodzinie prawdziwą labiryntową rozgrywkę ;).

Opisywaną aplikację studia Perun Labs znajdziecie w Google Play. Jest ona całkowicie za darmo, dlatego jeśli lubicie labirynty, z całą pewnością powinniście ją zainstalować na swoim smartfonie.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button