Mazes – przejdź labirynt w jak najkrótszym czasie

W różnego rodzaju czasopismach dla dzieci bardzo często drukuje się łamigłówki. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć można bez wątpienia labirynty, w których  zadanie czytelnika polega na pokonaniu niezwykle krętej trasy i dotarciu do wyznaczonego miejsca, a czasem przedmiotu. Oczywiście, zagadki dostępne dla dzieci nie są zazwyczaj dla nas wymagające. Jeżeli natomiast chcielibyście zmierzyć się z labiryntami na poziomie przeznaczonym dla tych, co posiadają już w pełni rozwinięty mózg, to na pewno powinniście zainteresować się aplikacją Mazes.

Po opisywanej przez nas aplikacji nie możecie spodziewać się jakiejś nowoczesnej oprawy graficznej. Nie będzie w niej także ulepszonej rozgrywki, lecz to wszystko nie jest, według nas, wadą Mazesa, a bardziej jego zaletą. Jeżeli uważacie inaczej, to cóż, pozostaje nam odesłać Was z kwitkiem do AppStore, gdzie w dziale gier logicznych powinniście znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Jeżeli chodzi o same zasady gry, to raczej niczego tu pisać nie trzeba. Każda z plansz to jeden labirynt do pokonania. Tak jak pisaliśmy, labirynty nie są stworzone w jakiś trójwymiarowy sposób, a jedynie są zwykłym zbiorem czarnych kresek, wśród których my, to jest gracze, jesteśmy czerwonym kwadracikiem szukającym upragnionego wyjścia.

Z racji tego, że labirynty często są spore i kręte, a ekran w iPhonie nie jest – jak wiadomo – za duży, ruchy na każdym levelu wykonujemy poprzez rysowanie odpowiednich gestów na ekranie. I tak: jeśli chcemy się cofnąć rysujemy znak od lewej do prawej, natomiast -co wydaje się oczywiste –  odwrotnie ma się sytuacja w momencie, gdy idziemy przed siebie.

Choć poziomów w Mazesie jest zaledwie dwanaście, tylko pierwszy z nich tak naprawdę nie sprawia większych kłopotów. W miarę pokonywania kolejnych leveli, robi się trudniej i wówczas znów możemy poczuć się jak dzieci, które denerwują się tym, że nie mogą dojść do końca labiryntu.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o efektach dźwiękowych w produkcie Parachute Apps. Wprawdzie w tego typu grach raczej brak melodii w tle nie jest jakąś ogromną wadą, lecz na pewno twórców Mazesa można pochwalić za stworzone przez nich miłe dla ucha dźwięki, które niezwykle umilają nam pokonywanie skomplikowanych labiryntów.

Aplikacja Mazes dostępna jest w AppStore, a jej cena wynosi około czterech złotych.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button