Matematyczny Test Mózgu – pokonasz Einsteina?

Mózg człowieka posiada ogromne możliwości. Bez odpowiednich ćwiczeń nie jesteśmy jednak w stanie wykorzystywać nawet bardzo małej części jego całego potencjału. Na szczęście, w Google Play dostępne są  programy, dzięki którym możemy poprawić kondycję ważnej części naszego organizmu. Jedną z tego typu aplikacji jest Matematyczny Test Mózgu.

Matematyczny Test Mózgu stworzony został przez Tolana, autora ciekawego programu „Zmierz się z Einsteinem”. Mimio że w samym tytule opisywanego programu nie ma mowy o twórcy teorii względności, to jednak pojawiające się przy jego uruchamianiu zdjęcie Einsteina daje jasno do zrozumienia, że dzięki niemu po raz kolejny przyjdzie nam na smartfonie sprawdzić się w pojedynku na inteligencję ze znanym fizykiem.

Zasady zabawy w Teście są niezwykle proste. Na ekranie pojawiają nam się kółeczka z różnymi liczbami, które po kilku sekundach zupełnie znikają. Nasze zadanie polega natomiast na obliczeniu sumy z wszystkich wspomnianych liczb i zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi spośród tych dostępnych na dole wyświetlacza. Im lepiej będzie nam szło, tym więcej będziemy musieli dodawać. Jeżeli jednak trzy razy nam się nie powiecie, gra zostanie zakończona.

Program udostępnia nam trzy poziomy trudności. W każdym z nich możemy pod koniec testu sprawdzić, jak osiągnięty przez nas wynik wypada na tle wyniku osiągniętego przez Einsteina. Początkowo zabawa nie sprawia wiele satysfakcji, gdy jednak po raz pierwszy dojdziecie do poziomu rzędu 80% wszystko to diametralnie się zmieni, możecie nam wierzyć ;).

Oczywiście, nie trzeba od razu mierzyć się z samym Einsteinem (w grze zdobyć można jeszcze inne osiągnięcia).  Można zacząć od trybu treningu, a dopiero później wziąć się za wykonywanie testów. Wszystko zależy od nas i naszego podejścia do nauki. Najważniejsze jest tak naprawdę to, by w ogóle zdecydować się na wykonywanie ćwiczeń.

Matematyczny Test Mózgu dostępny jest w Google Play, skąd pobrać go można zupełnie za darmo.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button