Lums HD – nie taki wampir straszny, jak go światłem potraktujesz

Lums HD znalazło się w dzisiejszym wpisie ze względu na uzyskanie miana aplikacji dnia w iOS-owskim sklepie. Zachęcona dobrymi opiniami i dodatkową przeceną na zero złotych, pobrałam aplikację. Jak się szybko okazało, nie bez powodu produkcja studia Hyperbolic Games została wyróżniona.

Gra zawiera jak do tej pory 180 leveli. Trwa walka między zabójczymi wampirami, które osiedliły się w krainie Lumsów wbrew woli mieszkańców, a biednymi żyjątkami, które starają się przywrócić poprzedni stan rzeczy. Wampiry poukrywały się pod drewnianymi belkami, by żaden rodzaj światła nie mógł się do nich dostać. Najlepszym sposobem na pokonanie przeciwnika jest dość niehumanitarne potraktowanie go wiązką światła.

W grze sterujemy małymi, czarnymi kulkami. Są to mieszkańcy krainy, którzy jako kamikadze starają się dopomóc swym przyjaciołom, aby ci mogli prowadzić spokojne życie bez zabarykadowanych wampirów dookoła.

W każdym z poziomów dysponujemy jednym, bądź kilkoma bohaterami. Sterujemy postacią, poprzez przeciąganie palcem po ekranie. Naszą misją jest zburzenie konstrukcji, a w konsekwencji wystawienie wampirów na światło. Jeżeli któraś z naszych kulek będzie świeciła jasnym płomieniem, oznacza to, że możemy jej użyć jako dodatkowej dawki światła, przyczepiając ją do jakiegokolwiek obiektu.

Wśród przeszkód, jakie spotkamy w grze, należy wymienić ostre krawędzie, które przebijają delikatne ciałka mieszkańców, czerwone lasery, czy palące na śmierć wszystko, co znajdzie się w ich okolicach. Same wampiry nie są groźne.

Podczas zabawy zbieramy gwiazdki. Są one ustawione zwykle w bardzo trudno dostępnych miejscach. Często by się do nich dostać, należy przelecieć w bardzo bliskiej odległości lasera, czy innej przeszkody. Zbieranie fantów jednak się opłaca, bo daje okazję do uzbierania takiej ilości gwiazdek, która umożliwia odkrycie następnego epizodu produkcji.

Mimo dużego wizualnego podobieństwa do Agry Birds, Lums w praktyce zupełnie nie przypomina wspomnianego hitu. Mam jednak nadzieję, że osiągnie podobny sukces, jak wściekłe ptaszyska ;)

Item not available.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button