Little Generals – strategia wojenna z porządną dawką humoru

Nie wszystkie gry wojenne muszą być brutalne, pełne  krwawych scen, a przede wszystkim oparte na faktach. Od czasu do czasu można bowiem natrafić na produkcję tego typu, która wygląda zupełnie inaczej od innych. Przykładem takiej gry może być chociażby strategia o nazwie Little Generals, której przedstawieniem zajmiemy się w tym wpisie.

W Little Generals zostajemy dowódcą wojsk pewnego państwa. Naszym celem numer jeden jest – rzecz jasna – podbijanie innych terenów, a więc co za tym idzie, sprawienie, by nasz kraj stał się prawdziwą militarną potęgą. Zanim jednak wyruszymy w wyprawę, dostajemy szansę na…ucharakteryzowanie głównego bohatera gry, co jest pierwszą oznaką tego, że produkt studia Smarter Apps jest zupełnie inną grą wojenną w porównaniu z innymi produkcjami tego typu.

O samym „strojeniu” generała nie ma potrzeby przesadnie się rozwodzić. Możemy zdecydować się na to, jaki ma posiadać kolor skóry, mundur oraz wyposażyć go w różnego rodzaju dodatki, między innymi, cygaro przypominające to, z jakim nie rozstawał się Winston Churchill.

Rozgrywka w Little Generals opiera się na walce z wykorzystaniem czołgów. Aby zwyciężyć bitwę, należy pokonać jednostki wroga, zanim ten postanowi rozprawić się z naszymi. Oczywiście, za każdy wygrany pojedynek otrzymuje się wirtualną walutę, którą wydać można na ulepszenia naszych wojsk. Niestety, bez skorzystania z mikrotransakcji ciężko jest w miarę szybko dorobić się niezwykle niebezpiecznych jednostek wojennych. Wprawdzie można dodatkową gotówkę zarobić dzięki fabrykom, wykopom minerałów czy też specjalnym losowaniom, jednak zysk z nich jest niewielki (czasem można wylosować pokaźną sumkę, ale zdarza się to niezwykle rzadko).

Liczba wirtualnych dodatków stworzonych przez ludzi ze Smarter Apps jest całkiem spora. Poza standardowymi broniami, skorzystać możemy tutaj z tych nowocześniejszych, lecz elementów z filmów Sci-Fi w tym akurat przypadku nie dostrzeżecie, co jest – według nas – bardziej zaletą, aniżeli wadą.

Little Generals pobrać można za darmo z AppStore oraz Google Play. Polecamy ją, ponieważ pozwala miło spędzić wolny czas, a dodatkowo wyposażona została w profesjonalną oprawę audiowizualną.

Ocena AppsBlog.pl: 5/5

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button