Here Maps pojawiły się w AppStore

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników najnowszego iOS-a, którzy – jak większość – nie są zadowoleni z działania Map stworzonych przez Apple. Wczoraj do AppStore’a trafiła aplikacja Here Maps od Nokii. Jeżeli zastanawiacie się, czy warto pobrać wspomniany program, zachęcamy Was do zapoznania się z treścią tego wpisu.

Jeszcze do niedawna „jabłuszkowe” gadżety korzystały z map dostępnych w bazie Google. Ostatnio jednak gigant technologiczny z Cupertino postanowił zaprzestać współpracy ze swoją główną konkurencją na rynku mobilnych systemów operacyjnych i stworzyć własną aplikację zawierającą mapy.

Premiera nawigacyjnego programu od Apple miała miejsce wraz z premierą iOS-a 6. Ku zdziwieniu wielu osób, mapy okazały się niedopracowane, za co zresztą CEO amerykańskiej firmy przeprosił później w jednym ze swoich oświadczeń. W związku z zaistniałą sytuacją, wiele firm publikuje ostatnio swoje programy nawigacyjne dla iOS-a, by utrzeć nosa Apple i pokazać, jak tego typu narzędzia powinno się tworzyć. Na taki krok zdecydowała się niedawno chociażby Nokia, która wypuściła do AppStore’a aplikację Here Maps.

Program od Finów nie grzeszy pięknym wyglądem, co zresztą nietrudno jest dostrzec na zamieszczonych tutaj screenach. Warto też dodać, że Here Maps na pewno nie przyda się tym, co potrzebują dokładnego programu nawigacyjnego. Wprawdzie mapy od Nokii są dość szczegółowe (wyświetlają nawet chodniki, choć te czasem widnieją na ekranie jako zwykłe drogi osiedlowe), jednak bardziej nadają się one do wyznaczania tras (również pieszych), aniżeli do kierowania nas od początku drogi do samego końca.

W wybranych na świecie miastach można zaplanować z Here Maps trasę z wykorzystaniem komunikacji miejskiej. W programie znajdują się informacje na temat stacji metra oraz przystanków autobusowych. Niestety, w Polsce z tej funkcji (przynajmniej na razie) skorzystać mogą tylko mieszkańcy największych miast.

W porównaniu z Google Maps, opisywana aplikacja od Nokii ma jedną podstawową zaletę – pozwala nam zapisywać mapy do trybu offline. I to w takim fragmencie, jakiego potrzebujemy, a nie jedynie na krótkim odcinku. Jeżeli zatem często zdarza Wam się wyjeżdżać do obcych Wam miast, a nie posiadacie wykupionego pakietu internetowego u swojego operatora, jak najbardziej możemy Wam polecić Here Maps.

Aplikację z tego wpisu pobrać można z AppStore za darmo. Działa ona zarówno na iPadach, jak i  iPhone’ach. Niestety, nie jest dostępna w polskiej wersji językowej.

Ocena AppsBlog.pl: 4-/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button