Kung Fu FIGHT! – w starym, dobrym stylu

Kung Fu Fight! Cofa nas trochę w czasie do momentu, gdzie panowały ośmiobitowe konsole i niesamowicie proste, lecz wciągające gry. Taką dokładnie produkcją jest stworzone przez Nostatic Software Kung Fu FIGHT! Co ciekawe specjalizują się oni właśnie w tego typu grach, tj. grach w stylu retro.

Na czym więc polega rozgrywka? Pierwszym i rozpoznawalnym elementem starych gier jest stały bieg ze strony lewej do prawej z wykonywaniem odpowiednich akcji w czasie. Tutaj odpowiednio są to skok, wślizg oraz atak. Nasza postać to ninja, który musi omijać kolejne przeszkody oraz niszczyć stojących na drodze jego drodze przeciwników. Przeszkodami, na jakie możemy napotkać są różne pudła (jedne możemy pokonać ciosem, inne trzeba przeskoczyć), stoły oraz stojący na drodze ludzie. Jedni nas atakują, a drudzy nie. Zasady wydają się niesamowicie proste ale łatwo nie jest z racji tego, że postać porusza się dość szybko i musimy trafiać w odpowiednim momencie w dane przyciski, które są niestety niewielkie. Nie raz denerwowałem się i twierdziłem „OLEWAM!”. No ale jednak po chwili decydowałem się na ponowne uruchomienie gry, by spróbować jeszcze raz i jeszcze raz.
Gra uzależnia.

Przejdźmy jednak do grafiki. Jest ona niesamowicie przyjemna dla oka. Prosta, ośmiobitowa produkcja, jakie znamy z czasów wcześniejszych. Używając tego typu stylu projektanci nie mają zbyt wiele pracy, a użytkownicy są zadowoleni. Pozostaje tylko kwestia doboru kolorów, a te są w porządku. Niestety w głównym menu panuje niemały bałagan. Jedna opcja odpowiada za grę, druga to pomoc, trzecia to reklama gry w pełnej wersji (taka sama, lecz z dodatkowym trybem), czwarta to osiągnięcia, piąta przenosi do marketu, by ją ocenić, szósta to reklama innych gier, kolejne to wyjście, opcje społecznościowe i creditsy, czyli autorzy. Masakra!
Audio jest przyjemne, proste, nienarzucające się.

Polecamy grę na nudne wieczory, bądź tez drogi do szkoły, pracy w komunikacji miejskiej. Uwaga: wciąga!

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button