Filmweb – aplikacja mobilna znanego serwisu dla kinomaniaków

Polski serwis Filmweb.pl opublikował ostatnio w AppStore swoją oficjalną aplikację mobilną. Mimo że premiera programu zapowiadana była od dawien dawna, warto wybaczyć zwłokę autorom strony. Jej smartfonowa wersja prezentuje się bowiem naprawdę bardzo dobrze, a korzystanie z niej to czysta przyjemność.

Jak przystało na aplikację dla kinomaniaków, mobilny Filmweb to nie tylko zbiór recenzji oraz danych na temat konkretnych filmów. To także bowiem szczegółowe informacje na temat aktualnego repertuaru kin w naszej najbliższej okolicy (program korzysta z geolokalizacji) bądź też w wybranym przez nas mieście.

Opisywana aplikacja oferuje mniej więcej to samo, co strona internetowa Filmweb.pl. Logując się na swój profil, możemy dyskutować z innymi na temat konkretnego tytułu, wystawić mu ocenę czy też napisać jego recenzję. Oczywiście, nie zabrakło też opcji dodawania filmów do grona tych, które zamierzamy w najbliższym czasie obejrzeć.

Mniej aktywni użytkownicy serwisu również w programie mobilnym powinni znaleźć coś dla siebie. Mogą oni, między innymi, zapoznawać się z tekstami redakcji Filmwebu, czytać informacje na temat konkretnych produkcji, a także przeglądać zwiastuny czy kadry z wybranych filmów. Posiadaczy smartfonów z lepszymi wyświetlaczami musimy, niestety, w tym przypadku zmartwić: program nie pozwala nam na oglądanie materiałów w dobrej jakości, co jest, według nas, sporym minusem.

W opisywanej aplikacji znalazło się też miejsce dla tzw. Gustomierza. Jest to funkcja, dzięki której możemy zobaczyć, jakie filmy są dla nas rekomendowane przez serwis. Warto wspomnieć jeszcze o zakładce z programem TV, pozwalającej nam na sprawdzenie ramówek konkretnych stacji telewizyjnych i ustawianie przypomnień o rozpoczęciu wybranego przez nas filmu czy teleturnieju.

Filmweb w wersji mobilnej dostępny jest w AppStore całkowicie za darmo. W chwili obecnej nie jesteśmy w stanie napisać Wam, kiedy (albo czy w ogóle) program ten trafi do Google Play oraz Marketplace.

Ocena AppsBlog.pl: 4+/5

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button