Paper Airplanes – coś dla miłośników papierowych samolocików

Dla miłośników papierowych samolotów, którzy chcieliby poznać tajniki powstawania nie tylko standardowych maszyn wykonanych z kartek z zeszytu, studio Firefly przygotowało ciekawą aplikację o nazwie Paper Airplanes.

Program mobilny Paper Airplanes jest nowoczesnym narzędziem prezentującym instrukcje tworzenia samolotów z kartek papieru. Mimo że początkowo nie spodziewaliśmy się po nim wiele, przyznać musimy, że zaskoczył nas bardzo pozytywnie. I to nie tylko liczbą oferowanych przez siebie instruktaży, lecz także ciekawymi funkcjami.

Bezpłatna wersja aplikacji zawiera instrukcje krok po kroku dla 8 modeli papierowych samolotów, natomiast wersja płatna to w chwili obecnej aż 26 poradników. Szkolne maszyny podzielone są w programie na kilka kategorii, dzięki czemu w łatwy sposób można znaleźć interesujący nas model bądź też zainteresować się typami samolotów, z jakimi nie mieliśmy do tej pory do czynienia.

Każdy z instruktaży przygotowany został w formie obrazkowej oraz pisemnej. Jeżeli więc nawet nie znacie języka angielskiego, możecie bez większego problemu stworzyć papierowy samolot dzięki prostym poradnikom złożonym z serii zdjęć, które przesuwać można za pomocą gestów znanych z elektronicznych książek.

Po ukończeniu składania można ocenić stworzony przez siebie samolot, a także napisać krótki komentarz. Na wypadek, gdyby model zbytnio Wam nie wyszedł, autorzy programu przygotowali poradniki video, tak aby można było w łatwy sposób zweryfikować popełniane błędy.

Interfejs aplikacji jest przyjazny użytkownikowi. Menu wyposażone w animację z szybko przemieszczającymi się chmurkami świetnie pasuje do klimatu produkcji i sprawia wrażenie profesjonalnego dzieła. Ekipę Firefly pochwalić należy również za to, że przygotowała ona kilka poradników o standardowych origami, a także znalazła czas na stworzenie wyjaśnień używanych w programie symboli.

Paper Airplanes znaleźć można w Google Play. Wersja płatna aplikacji kosztuje nieco ponad 8 złotych

Ocena AppsBlog.pl: 4+/5

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button