Lingoal – przeglądarka internetowa, która nauczy Cię angielskiego

Na AppsBlogu opisywaliśmy już dla Was kilka przeglądarek internetowych. Każda z nich posiadała swoje wady, jak i zalety, ale nie oferowała tego, co oferuje Lingoal. Wspomniany przez nas program to również swego rodzaju narzędzie do przeglądania treści zamieszczonej w sieci. To, co jednak wyróżnia go na tle konkurencji, to fakt, iż…potrafi nauczyć języka angielskiego.

Być może ucząc się języka obcego, czytaliście niepolskie strony internetowe, by poszerzać swój zasób słownictwa. Jeżeli faktycznie kiedykolwiek zdecydowaliście się na tego typu system nauki, to dobrze wiecie, że korzystanie z niego jest dość uciążliwe. Gdy bowiem nie rozumie się jakiegoś słówka, trzeba zajrzeć do słownika albo translatora, a to zupełnie wybija nas z rytmu czytania. Przynajmniej jeszcze do niedawna trzeba było, bo teraz skorzystać można z Lingoal.

Opisywany przez nas program, jak wspominaliśmy, jest przeglądarką, która łączy ze sobą cechy zwykłej aplikacji do przeglądania internetu z nowoczesnym słownikiem. W jaki sposób to działa? To bardzo proste. Gdy otwieramy w Lingoal jakąś obcojęzyczną stronę jest ona automatycznie tłumaczona. Nie widzimy jednak żadnej części tłumaczenia od razu, a dopiero, kiedy dotkniemy na nieznane nam słówko.

Poza samym wyjaśnieniem, co konkretny wyraz znaczy, możemy w programie od Brainglass posłuchać wymowy słówka, a nawet zapisać go do Modułu Nauki. Ten ostatni stworzony został, byśmy przyswoili sobie nowo poznane tłumaczenia. Dzieli się na swego rodzaju trzy etapy: Rozumiem, Używam oraz Literuję. Każdy z nich zawiera odpowiednie ćwiczenia, pomagające w utrwaleniu słówka, a także jego pisaniu i używaniu.

Na koniec warto dodać, że Lingoal przeznaczony jest dla niemal każdej osoby uczącej się angielskiego. Dostosowuje on bowiem wyświetlaną przez siebie treść adekwatną do poziomu naszej wiedzy. Jest to z pewnością dobra wiadomość zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych (nie będą narażeni na strony, w których zdania są dla nich zbyt proste).

Edukacyjna przeglądarka internetowa dostępna jest w AppStore za darmo. Korzystanie z niej nie jest płatne, chyba że w Module Słówek zamieścimy więcej niż 20 słówek. Wówczas należy wykupić jeden z trzech abonamentów: 4,99 euro na miesiąc, 9,99 euro na pół roku lub 29,99 euro na rok.

 

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button