LG Aka – „żywy” smartfon, który bacznie obserwuje!

Koreańczycy z firmy LG już nieraz udowodnili, że lubią niekonwencjonalne rozwiązania. Ich nowe urządzenie o nazwie Aka bije jednak na głowę dotychczasowe, smartfonowe innowacje. Dlaczego? Bo wspomniany telefon to mobilny gadżet, który posiada własny, wirtualny charakterek, a swoimi oczami potrafi powiedzieć nam, że jest już wyczerpany albo przechowuje w sobie wiadomość do odczytania.

LG Aka z pewnością nie jest sprzętem dla najbardziej wymagających miłośników nowoczesnej technologii. Co prawda jego specyfikacja nie należy do najgorszych, ale kolorowe oprawy oraz sam pomysł na „żywy” smartfon wydaje się czymś, co będzie przyciągało głównie dzieci albo infantylnych dorosłych mających spory dystans zarówno do siebie, jak i swojego życia.

aka

Jak widzicie na screenach, najnowszy model telefonu stworzony przez LG sprzedawany będzie w kilku wersjach kolorystycznych. Jeżeli uważacie, że barwa obudowy to wszystko, czym różnią się wspomniane gadżety, to bardzo się mylicie. Czarny nazwany został Soul i przedstawiany jest jako miłośnik muzyki. Biały to Wooky, który jest bardzo nieznośny, a różowa YoYo to… łasuch, który nie lubi się odchudzać. Jednym słowem – możemy zdecydować się albo na bardziej miłosną wersję, albo mniej, wszystko zależy od naszych osobistych preferencji.

Koreańska firma poinformowała o tym, że Aka będzie swoim wzrokiem dawał użytkownikowi do zrozumienia, kiedy jest wyczerpany, dzwoni do nas telefon albo nasz znajomy dobija się na Facebooku. Niestety, na razie nie wiadomo, jak dokładnie spisuje się owo urządzenie w praktyce, ale trzeba przyznać, że wydaje się ono intrygujące.

lg1

W kwestii specyfikacji, która przecież cały czas pozostaje ważna, LG Aka niczym szczególnym się nie wyróżnia. Posiada 5-calowy ekran HD, 1,5 GB pamięci RAM oraz 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz. Telefon występuje tylko w wersji z 16 GB pamięci wbudowanej, jednak istnieje możliwość dołączenia do sprzętu karty microSD, co zdecydowanie jest sporą zaletą.

„Żywy” smartfon od LG posiada baterię o pojemności 2600 mAh i jest obecnie sprzedawany z Androidem 4.4 KitKat, choć nic nie wskazuje na to, aby nie otrzymał aktualizacji do najnowszego „zielonego” systemu, czyli 5.0 Lollipop.

lg2

Przeliczając na polskie złotówki, LG Aka  w Korei kosztuje nieco ponad 1500 złotych. Kiedy tego telefonu możemy spodziewać się w naszym kraju? Na razie tego nie wiemy, ale pytanie do Was – zdecydowalibyście się w ogóle na taki sprzęt?

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button