Lane Splitter – motocyklowe szaleństwo na każdą pogodę

Pogoda za oknem nie sprzyja jakimkolwiek przejażdżkom motocyklem. W dzisiejszych czasach to jednak żaden problem. Można bowiem zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym grę o nazwie Lane Splitter i szaleć jednośladem bez względu na to czy na dworze pada śnieg, deszcz, czy świeci słońce.

W grze Lane Splitter wcielamy się w postać motocyklisty, który pewnego dnia postanawia wyjechać na drogę swoją maszyną i jechać przed siebie tak daleko, jak tylko jest to możliwe. Niby nic wielkiego i zachęcającego, a jednak. Opisywana gra świetnie spisuje się w chwilach, gdy wybitnie nam się nudzi, lecz nie mamy na tyle dużo czasu, by rozpocząć wirtualną przygodę w jakiejś bardziej rozbudowanej produkcji.

Zadanie gracza w grze studia Fractiv polega na omijaniu wszystkich uczestników ruchu drogowego, jadących po tej samej, trzypasmowej drodze, co główny bohater. Na samym początku nie jest to przesadnie ciężkie do wykonania. Z biegiem czasu robi się jednak coraz trudniej. Na jezdni pojawia się większa ilość pojazdów, które nie dość, że pojawiają się w najmniej spodziewanych miejscach, to jeszcze potrafią od czasu do czasu zmienić pas, co niekiedy potrafi mocno skomplikować życie.

Osoby ze studia Fractiv przygotowali w swojej motocyklowej aplikacji dziewięciu bohaterów. Każdy z nich posiada swój własny jednoślad i pewne charakterystyczne dla siebie umiejętności. Oczywiście, nie od razu dysponujemy wszystkimi wspomnianymi postaciami. Zaczynamy jeżdżąc tą podstawową, a kolejne możemy odblokowywać za zdobywane w trakcie gry złote monety.

System sterowania w opisywanej produkcji działa w oparciu o akcelerometr. Motocyklem kierujemy więc, przechylając telefon/tablet raz w lewo, raz w prawo. Istnieje również możliwość przyspieszenia. Korzystając z niej, zdobywa się większą ilość punktów, jednak – jak nietrudno się domyślić – łatwiej wpaść na jakiś pojazd.

W Lane Splitter znaleźć można globalną tablicę wyników, dzięki której możemy sprawdzać, czy osiągane przez nas wyniki są faktycznie tak dobre, jak nam się wydaje. Produkcja posiada również inne funkcje społecznościowe. Pozwala na chociażby publikowanie wyników na Facebooku bądź rywalizowanie o miano najlepszego motocyklisty ze znajomymi z wspomnianego portalu.

Grę z tego wpisu znajdziecie w AppStore. Kosztuje 0,89€.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button