Global Outbreak – ocal ludzkość przed zarazą

Wśród graczy korzystających z urządzeń mobilnych popularne są obecnie produkcje, w których chodzi w głównej mierze o zgładzenie ludzkości przy użyciu śmiercionośnego wirusa. Idąc na przekór temu trendowi, firma Red Robot Labs postanowiła stworzyć grę o nazwie Global Outbreak, gdzie przychodzi graczowi uratować ziemian przed rozprzestrzenieniem się wirusa zombie.

Fabuła gry Global Outbreak jest dość skomplikowana. Pokrótce chodzi o to, że mieszkańcy Ziemi zostali pewnego dnia zainfekowani wirusem zamieniającym ludzi w zombie. Jako dowódcy specjalnej jednostki musimy uratować przynajmniej część przedstawicieli gatunku ludzkiego, tak aby nie pozostał on jedynie historią. Zadanie to do prostych jednak nie należy, o czym przekonacie się już za chwilę, czytając pozostałą część tego wpisu.

Rozgrywka w opisywanej produkcji polega na śledzeniu mapy epidemii i wyruszaniu na misje do tych miejsc, gdzie sytuacja zaczyna się robić niebezpieczna. Na ekranie głównym widać dokładną liczbę zarażonych osób, a także czas, jaki pozostał do zagłady. W tym przypadku bowiem chodzi przede wszystkim o to, by w określonym czasie przyczynić się do śmierci jak najmniejszej liczby ludzi, a więc już na wstępie musimy pogodzić się ze wyginięciem minimum kilkuset ziemian (ciekawe, prawda?).

Produkt mobilny studia Red Robot Labs jest typową strategią. Nie strzelamy więc w nim bezpośrednio do przeciwników, a jedynie wyznaczamy członkom naszego teamu cele, których mają bronić bądź zaatakować. Sterowanie nie jest skomplikowane, dzięki czemu nie potrzeba wielu godzin, by nauczyć się prawidłowo wykonywać rozkazy naszej załodze. Rozgrywka to już jednak inna bajka.  Liczba możliwości i funkcji jest tak duża, że aby osiągać naprawdę dobre rezultaty, spędzić trzeba nad aplikacją kilka długich godzin.

Oprawa graficzna w Global Outbreak prezentuje się bardzo dobrze. Widać, że plansze przygotowane zostały w niezwykle staranny sposób. Jeżeli więc lubisz gry strategiczne, lecz jesteś dość wymagającym użytkownikiem, na pewno produkcją z tego wpisu powinieneś się poważnie zainteresować.

Stretegię od Red Robot Labs pobrać można z Google Play za darmo. W trakcie gry istnieje możliwość dokupienia różnego rodzaju ulepszeń za prawdziwe pieniądze. Wydawanie realnej gotówki nie jest jednak konieczne, by miło spędzić czas nad grą i plasować się na wysokich miejscach w rankingu globalnym.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button