Lady Pill Reminder – mobilny przypominacz nie tylko dla kobiet

Jeśli jesteś kobietą, która bierze tabletki antykoncepcyjne, aplikacja z tego wpisu powinna Ci się przydać. Jeśli jesteś facetem, którego dziewczyna łyka tego typu pigułki, Lady Pill Reminder może znaleźć się także i w Twoim smartfonie!

Nie bez powodu we wstępie nazwałem Lady Pill Reminder „przypominaczem”. Aplikacja z tego wpisu jest bowiem narzędziem stworzonym przede wszystkim po to, by przypominać. W tym akurat przypadku przypominać o braniu w odpowiednich porach tabletek antykoncepcyjnych.

Podczas pierwszego uruchomienia programu należy wprowadzić kilka podstawowych danych, bez któych program nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Wybieramy ilość tabletek w opakowaniu, podajemy dzień i godzinę, w którym wzięliśmy (bądź nasza kobieta wzięła) pigułkę.

Ostatnim krokiem w ustawieniach są powiadomienia. Tutaj wybieramy, z jaką częstotliwością mają wyświetlać się przypomnienia o wzięciu tabletki, wybieramy dźwięk alarmu i ewentualnie zaznaczamy opcję samego wibrowania.

Program jest po polsku, dzięki temu nawet osoby nieznające języka obcego są w stanie bez problemu dostosować go do własnych potrzeb. Ustawienia zajmują dosłownie minutę, co jest sporym plusem.

Wygląd aplikacji nie pozostawia wiele do życzenia. Możemy wybrać kilka wersji kolorystycznych, a nawet istnieje opcja umieszczenia ładnie wyglądającego widżetu na tapecie. Niestety, niektóre z opcji są dodatkowo płatne. Na przykład, nieco prawdziwych pieniążków musimy „wybulić”, chcąc umieścić w powiadomieniach jakąś fajną ikonkę.

Lady Pill Reminder za darmo w Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 9/10 (za użyteczność, pomysł, wygląd)

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button