Klyph – alternatywa dla aplikacji Facebook

Oficjalna aplikacja, którą dostarcza nam Facebook jest ogromną kobyłą, która ładuje się godzinami, zajmuje mnóstwo miejsca w pamięci i potrzebuje do działania ogromnej ilości RAMu, który w urządzeniach z Androidem jest niezwykle cenny – zwłaszcza w tych słabszych urządzeniach. Tam liczy się każdy megabajt.

Świetną alternatywą dla oficjalnej aplikacji Facebook jest Klyph. Już po rozmiarze aplikacji możemy określić, ze jest ona zdecydowanie lżejsza dla naszego telefonu, ponieważ jej rozmiar to 4,6MB. To kilkukrotnie mniej niż oficjalna aplikacja. Podobnie wygląda sprawa RAMu. Nie widać jakiegokolwiek spowolnienia spowodowanego zainstalowaniem aplikacji i jej działaniem w tle. Wszystko sprawnie i szybko.

unnamedCA60WYY9

Aplikacja jest także bardzo przyjemnie dla oka zaprojektowana. Z prawej strony wysuwamy sobie powiadomienia, które do nas przyszły, a z lewej wszystkie dostępne pozycje, takie jak Aktualności, albumy, znajomi, inbox (możemy sobie czytać wiadomosci, lecz nie możemy nic pisać), czat, grupy, wydarzenia, obserwowane, urodziny oraz wyszukiwarka. Wszystki te funkcje dostepne są zap omocą API Facebooka, lecz niestety niektóre funkcjonalności oficjalnej aplikacji nie działają. Są to: lajkowanie strony, tagowanie w statusach z „@” oraz udostępniania statusow, mediów na tablicach przyjaciół.

Klyph obsługuje się o wiele przyjemniej niż oficjalną aplikację. Wszystko po prostu działa – i to natychmiastowo. Nie ma żadnych zbędnych lagów, czy crashowania. Do tego wszystko okraszone bardzo sympatycznymi animacjami, które również działają bardzo dobrze, co dziwne na słabszych urządzeniach.

Za darmo w Google Play.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button