Klony Bożego Ciała – apokalipsa zombie z góry

Apokalipsa zombie to jeden z najbardziej wałkowanych tematów na gry i filmy w ostatnim czasie, ogromny boom wywołał serial The Walking Dead, budząc do życia fanów zombie survivalu. Play także został zalany falą gier o niemrawych przechodniach spragnionych krwi. Jak oddzielić ziarno od plewa?

unnamed[7]

The Clone of Corpus (w translatorze przełożone na… Klony Bożego Ciała [sic!]) to gra od studia, które z zombiakami miało już do czynienia. Outline Games, twórcy Last Stand, gry o podobnym charakterze uderzają na nasze tablety i telefony z nową historią. wcielamy się w ostatniego ocalałego z tajemniczej Corpus Corporation, która przeprowadzała na swoich pracownikach testy genetyczne i coś poszło nie tak – przez co na ulicę wylegli żądni mózgów obywatele. Naszym zadaniem jest walczyć z nimi i przy okazji dokonywać badań, w celu wyeliminowania całej epidemii. Gra dzieli się zatem na dwa etapy – ten, w którym przesiadujemy przy komputerze i wydajemy zdobyte kredyty na ulepszenia broni i naszego bohatera i ten, w którym to zrzucamy się w pole walki, by zarobić kasę, rozłupując głowy bezmyślnym zombiakom. I ta część jest bardzo podobna do poprzedniej gry – całość oglądamy z lotu ptaka, a postacią poruszamy się za pomocą wirtualnego joysticka. Reszta interfejsu jest nieprzejrzysta i nieintuicyjna i nie jeden raz dałem się zabić przez opóźnienie w wyświetlaniu przycisku. Naszym zadaniem jest przeżyć falę przeciwników, strzelając do nich i naprawiając osłony, które chronią nas przed nieuchylną śmiercią. Strzela się dość topornie i ciężko, ale chwila treningu i wykorzystujemy tą wadę na naszą korzyść. Po ukończeniu poziomu trafiamy znów przed komputer, gdzie możemy kupić, bądź też ulepszyć posiadaną pukawkę oraz wybrać kolejny poziom, na którym będziemy walczyć z zarazą.

unnamed[8]

Całość jest wykonana naprawdę klimatycznie – czarnobiała gra z elementami czerwieni i zieleni wygląda bardzo przyjemnie i pasuje do klimatu postapokaliptycznego. Historia ukazana w obrazkach także mi się bardzo podobała, a do samych modeli w grze nie mam większych zastrzeżeń. Ścieżka dźwiękowa trochę kuleje, a mechanika wymaga jeszcze sporego dopracowania.

Ocena AppsBlog to 6/10.

The Clones of Corpus za darmo w Google Play.

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

Back to top button