Jumpy – kolejna sympatyczna „pixelowa” platformówka

Lubisz proste platformówki w stylu opisywanego przez nas wcześniej Meganoida? W takim razie zapraszamy Cię do zapoznania się z opisem kolejnej godnej uwagi produkcji studia OrangePixel zatytułowanej „Jumpy”. Gotowy na kolejną sporą dawkę kwadratowej grafiki? No to zaczynamy.

Gdy po raz pierwszy uruchomiliśmy Jumpy, gra od razu przypadła nam do gustu. Być może dlatego, że lubimy proste gry platformowe, a może dlatego, że w pewnym stopniu gra od OrangePixel przypominała nam starego, poczciwego Mario.

Zasady opisywanej przez nas produkcji są proste i wiele tłumaczyć nie trzeba. W Jumpy wcielamy się w rolę kwadratowego duszka z kapeluszem na głowie, który skacze po różnych platformach i musi dojść do końca danego poziomu.

W trakcie rozgrywki nasz bohater musi zbierać złote krążki, przypominające te zastosowane w popularnym Sonicu X, oraz pokonywać różnego rodzaju wrogów, skacząc po ich głowach.

Zabawa w sumie banalna , jednak mimo wszystko w produkcji studia OrangePixel jest coś, co przyciąga i przed wyłączeniem szepcze nam do ucha: „Może spróbujesz jeszcze raz?”.

To, co może podobać się w Jumpy, to na pewno też specyficzne efekty dźwiękowe, które na pewno nie spodobają się wybrednym osobom, za to przypadną do gustu każdemu, kto wychował się na takich klasykach jak wspomnianych już przez nas Mario Bros.

Sterowanie w opisywanej przez nas grze również nie jest niczym nowym, bo naszym duszkiem sterujemy za pomocą ekranu dotykowego, choć istnieje też – co bardzo ważne – opcja kierowania postacią, wykorzystując przy tym klawiaturę fizyczną dołączoną do naszego smartfona.

Mimo wszystko Jumpy może się podobać i na pewno przypadnie do gustu każdemu, kto lubi pobrać sobie w proste gry niewymagające myślenia, a do tego posiadające niepowtarzalny klimat.

Aplikację stworzoną przez OrangePixel pobierzecie zupełnie za darmo z Android Market.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button