Gingerbread wciąż najpopularniejszą wersją Androida

Prawie 60% wszystkich urządzeń pracujących na systemie operacyjnym Android ma zainstalowaną wersję Gingerbread – wynika z najnowszych badań opublikowanych w sieci. Jak pokazują statystyki, coraz więcej osób ma również okazję pracować na najświeższej wersji zielonego systemu, czyli Ice Cream Sandwich.

Jak informuje zagraniczny serwis Androinica.com, w badaniu najpopularniejszej wersji Androida brano pod uwagę z jakich urządzeń najczęściej ludzie logują się do sklepu internetowego Android Market.

W porównaniu z poprzednimi statystykami zmieniło się niewiele, bo wciąż liderem pozostaje Android 2.3, a więc popularny Gingerbread, którego procentowy udział w gronie wszystkich „androidowych” urządzeń wyniósł 58,6%.

Drugie miejsce w klasyfikacji zajął zielony system w wersji 2.2, czyli Froyo. Liczba użytkowników korzystających z urządzeń pracujących na tej wersji spadła jednak w porównaniu z wcześniej opublikowanymi danymi, co przełożyło się na powiększającą się stratę Froyo nad Gingerbreadem.

Wyraźnie zmniejsza się też liczba osób posiadających telefony z Androidem 2.1. Popularny Eclair wprawdzie w najnowszym zestawianiu zajmuje trzecie miejsce, jednak jego procentowy udział w całym rynku spadł prawie o jeden procent i obecnie wynosi 7,6%.

Co raczej nie jest zaskoczeniem, w najnowszych statystykach widać rosnącą liczbę gadżetów pracujących na najświeższej wersji Androida, czyli „Lodowej Kanapce”, którą obecnie posiada 1% użytkowników popularnego „Andka”.

Nie zmieniło się natomiast miejsce tuż za podium. Po raz kolejny przypadło ono bowiem Honeycombowi mogącemu pochwalić się procentowym udziałem wynoszącym 3,4%.

Biorąc pod uwagę, że już wkrótce rozpoczną się w Barcelonie targi Mobile World Congress, podczas których producenci gadżetów zaprezentują swoje najnowsze wynalazki, można przypuszczać, że liczba urządzeń z Androidem 4.0 zacznie sukcesywnie wzrastać, zagrażając tym samym nieco starszym wersjom systemu.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button