iKozminski – tak wygląda aplikacja nowoczesnej uczelni

Akademia Leona Koźmińskiego wydała ostatnio mobilną aplikację dla swoich studentów. I nie piszemy o tym, dlatego, by wypromować tę uczelnię, lecz przede wszystkim, by pokazać innym uczelniom, co to znaczy iść za duchem czasu.

Rynek aplikacji przeżywa prawdziwy boom i nikt chyba nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niemal każda szanująca się firma, klub piłkarski czy zespół muzyczny posiada obecnie program na smartfony. Nic więc dziwnego, że próby stworzenia tego typu gadżetu podejmuje ostatnio także sporo uczelni i to nie tylko zagranicznych, lecz także polskich, wśród których znalazła się Akademia Leona Koźmińskiego.

Mobilny program iKozminski – zgodnie z opisem zamieszczonym w Google Play – skierowany jest do kandydatów, studentów, absolwentów i pracowników ALK, czyli jednym słowem, całej społeczności szkoły. Funkcji dostępnych w owej aplikacji jest całkiem sporo, o czym przekonacie już za chwilę.

Dla każdego użytkownika opisywanego programu przygotowano kilka działów z podstawowymi informacjami dotyczącymi uczelni. Mowa tu o Aktualnościach, Ofercie Edukacyjnej czy chociażby Rekrutacji, w której znaleźć można szczegóły dotyczące zasad przyjmowania do szkoły.

Do najważniejszych funkcji aplikacji dostęp mają jedynie osoby zalogowane, czyli pracownicy ALK oraz studenci. Ci drudzy mogą w programie, między innymi, oglądać plany zajęć, dowiadywać się czegoś więcej o wykładowcach (dyżury wraz z godzinami przyjęć), sprawdzać oceny z egzaminów czy czytać informacje dotyczące terminów poprawek.

Ciekawostką jest dostępna w programie mapa szkoły. Dzięki niej każdy pierwszoroczny może uniknąć błądzenia i spóźniania się na zajęcia.

iKozminski dostępny jest za darmo z Google Play. Nawet jeśli nie jesteście związani z tą uczelnią, wydaje nam się, że powinniście się opisywaną aplikacją zainteresować. Kto wie, może za kilka lat tego typu narzędzia mobilne będą już standardem? ;)

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

Back to top button