Coraz więcej smartfonów działa na nowych wersjach Androida

Co czwarte urządzenie logujące się w Google Play posiada najnowsze wersje systemu operacyjnego Android – wynika z ostatnich danych statystycznych przedstawionych przez technologicznego giganta z Moutain View.

Fotel lidera wśród Androidów wciąż zajmuje wersja Gingerbread, czyli ta o numerze 2.3. Zgodnie z ostatnio opublikowanymi danymi za wrzesień, liczba urządzeń działających na wspomnianej wersji systemu systematycznie maleje, jednak cały czas stanowi ponad 50% całego rynku smartfonów i tabletów z zielonym robocikiem.

Drugie miejsce we wrześniowym zestawieniu Google’a zajęła jedna z nowszych wersji systemu Android – 4.0 Ice Cream Sandwich. Według statystyk, posiada ją na swoich mobilnych gadżetach blisko 24% użytkowników zielonego systemu rodem z Moutain View.

Pisząc o „świeżych” wydaniach Zielonego Robota warto wspomnieć o Jelly Bean. Zgodnie z opisywanymi badaniami, Androida 4.1 ma mniej niż 2% urządzeń, a to oznacza, że co czwarty sprzęt z systemem firmy Google działa obecnie na dość nowym oprogramowaniu.

Mimo że rynek Androidów zdominowany jest przez miarę nowe wersje, nie można zapominać o starszych robocikach, między innymi, Froyo (2.2). Jego udział ostatnio znacząco spadł, jednak cały czas stanowi ponad 12%.

Co z pozostałymi edycjami systemu mobilnego od Google’a? Według najnowszych danych, 3,4% z wszystkich urządzeń logujących się do sklepu z aplikacjami posiada Androida Eclair, czyli 2.1! Prawdziwy odsetek stanowią wersje Donut i Cupcake, które zainstalowane są na  0,4% i 0,1% wszystkich robocikowych urządzeń.

Nie wiemy, szczerze mówiąc, co dokładnie myśleć o wynikach,  o których mowa w tym wpisie. Z jednej strony cieszymy się, że coraz więcej osób ma dostęp do sprzętu z nowymi wersjami Androida. Nie możemy jednak pogodzić się z faktem, że ponad 50% użytkowników systemu od Google’a wciąż „uwięziona” jest w jego przestarzałych wersjach, na których działa coraz mniej gier i aplikacji.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button