Tabela Kalorii – aplikacja dla tych, co dbają o linię

Lubicie kontrolować spożywaną przez Was w posiłkach liczbę kalorii? Jeżeli tak, to z całą pewnością zainteresuje Was prosta aplikacja Tabela Kalorii, która w ostatnim czasie jest bardzo chętnie pobierana przez odwiedzających sklep Google Play.

Niejednokrotnie już na łamach naszego blogu wyrażaliśmy opinię, że nieskomplikowane aplikacje są bardziej użyteczne od tych oferujących całą masę różnego rodzaju funkcji. Okazuje się, że nie tylko my mamy takie zdanie na ten temat. Świadczyć może o tym chociażby fakt, iż ostatnio w Google Play sporo osób decyduje się na pobranie naprawdę prostej aplikacji Tabela Kalorii, mimo że posiada ona poważną konkurencję w postaci podobnych, lecz nieco bardziej zaawansowanych, narzędzi.

Opisywany przez nas program, jak sama jego nazwa na to wskazuje, pozwala nam na sprawdzanie wartości odżywczych wybranych produktów. Obecnie baza aplikacji składa się z prawie 2700 pozycji, wśród których ciężko jest nie znaleźć czegoś, co się na co dzień spożywa.

Poza owocami i warzywami w Tabeli znaleźć również można popularne napoje czy potrawy. Dzięki temu nie trzeba szukać odpowiedników dla, na przykład, danego jogurtu, by dowiedzieć się, ile zawiera on kalorii.

Program autorstwa Marcina Dutkiewicza nie tylko umożliwia nam sprawdzanie liczby kalorii w danych produkcie spożywczym. Dostępne są w nim bowiem także dane dotyczące  zawartość białka, tłuszczu czy węglowodanów w konkretnym daniu.

Aby ułatwić poruszanie się po tabelce, przygotowano w opisywanej przez nas aplikacji specjalną wyszukiwarkę. Działa ona bez większych zarzutów  i  pozwala nam oszczędzić sporo czasu.

Mimo że Tabelę Kalorii pochwaliliśmy na początku za jej prostotę, przyznać musimy, że podczas testu brakowało nam w niej pewnych opcji. Bez dwóch zdań przydałoby się dodać do programu kalendarzyk, w którym można by było podsumowywać kalorie spożyte danego dnia czy chociażby opcję łączenia wartości kilku dostępnych produktów.

Polską aplikację dla dbających o linię znajdziecie w Google Play. Jest ona do pobrania za darmo.

5 / 5. Ocen: 1

Zakłady bukmacherskie

Back to top button