Icy Tower 2 zawitał do AppStore

Druga odsłona kultowej zręcznościówki o nazwie Icy Tower pojawiła się kilka dni temu w sklepie AppStore. Co ciekawego się w niej znalazło? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części tego wpisu.

Postać Icy Towera znana jest pewnie niemal każdemu miłośnikowi gier komputerowych. Stworzony przez  Free Lunch Design niski jegomość noszący na głowie za dużą czapkę już od ponad 10 lat zajmuje ludziom z całego świata wolny czas w domach, w szkołach, a nawet w miejscach pracy.

Jak w przypadku większości gier, które odniosły sukces, rozgrywka w Icy Tower nie należy do skomplikowanych, a wręcz powiedzieć można, że prosta jest jak drut. Całe zadanie polega w niej bowiem jedynie na skakaniu po platformach i zdobywaniu punktów. W trakcie gry istnieje możliwość odbijania się od bocznych elementów plansz i tym samym omijaniu pojedynczych belek. Pozwala to zdobywać nam „combosy”, bez których – tak naprawdę – ciężko osiągnąć jest bardzo dobry wynik.

Druga odsłona skocznej produkcji studia Free Lunch Design różni się całkiem sporo od części pierwszej, czyli tej, która na początku obecnego wieku zdobyła serca milionów graczy z całego świata. „Dwójka” sprawia przede wszystkim wrażenie bardziej nowoczesnej ze względu na ładnie prezentującą się oprawę graficzną.

Icy Tower 2 – poza wyżej wspomnianą grafiką – oferuje graczom także całkiem sporo nowości w postaci power-upów. O ile w pierwszej odsłonie szwedzkiej produkcji nie było wielu sposobów na poprawienie wyniku punktowego, o tyle w drugiej jest ich co nie miara. W trakcie gry można, na przykład, zdobyć parasol lub magnes, dzięki którym jest się w stanie zdobywać punkty w sposób efektywniejszy niż ten tradycyjny.

W najnowszej zręcznościówce Free Lunch Design przygotowało dla graczy całkiem dobrze wyposażony wirtualny sklepik. Znaleźć w nim możemy różnego rodzaju bonusy przeznaczone dla sterowanej przez nas postaci, które kupić można za zdobyte w danym levelu monety. Warto wspomnieć również, że umożliwiono zmianę stroju głównego bohatera, czego brakowało w dotychczasowych odsłonach Icy Towera.

W chwili obecnej grę z tego wpisu znaleźć można w AppStore. Wkrótce pojawić ma się także Icy Tower 2 na Androida. Niestety, data jego pojawienia się w Google Play nie jest na razie znana.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button