Ice Cream Jump – skacz, lodziku, skacz!

icecreaamMamy lato. Za naszymi oknami mocno grzeje słońce. Co powiecie na jedną gałkę lodów? Nie, nie takich zwykłych. Nie waniliowych, śmietankowych czy czekoladowych, a takich, które mieszkają sobie w…iPadzie i potrafią wysoko, wysoko skakać. Jesteście „za”? Poznajcie w takim razie grę Ice Cream Jump.

Głównym bohaterem opisywanej gry jest Pan Lód o nieznanym imieniu, który pewnego dnia postanawia zbuntować się przeciwko panującym w świecie prawom i uciec od ludzi, chcących zjeść go za wszelką cenę. Brzmi banalnie, bo Ice Cream Jump do skomplikowanych produkcji nie należy. I dobrze. Tego typu gry mają swój urok i pewnie już niejednemu z Was przydały się w autobusie czy długiej kolejce do lekarza.

Skakanie gałką lodów w mobilnym produkcie Retro Dreamer odbywa się za pomocą akcelerometru. Naszym głównym celem jest skakanie z platformy na platformę i unikanie różnego rodzaju przeszkód. W trakcie gry przychodzi nam stanąć w oko w oko z, między innymi, niebieskimi owadami, które – jak się okazuje – działają śmiertelnie letni przysmak.

Oczywiście, podczas rozgrywki musimy także zwracać uwagę na to, by zbierać jak najwięcej złotych monet. Dzięki nim możemy ulepszać naszego loda. Istnieje możliwość dokupienia dodatków takich jak okulary, wąsy czy opaska piratów. Jeśli chcemy, kasa może pójść również na całkowitą zmianę wyglądu głównego bohatera.

Autorzy Ice Cream Jump pomyśleli też o power-upach. Wprawdzie nie jest ich wiele, jednak warto wspomnieć, że w ogóle występują. Dzięki nim rozgrywka zbyt szybko się nie nudzi, jak to ma miejsce w przypadku innych produkcji tego typu.

O efektach dźwiękowych czy grafice zastosowanej w lodowym Icy Towerze ciężko jest cokolwiek napisać. Nie jest to gra, od której wymagałoby się czegoś na miarę serii N.O.V.A. Mimo wszystko, uważam, że audiowizualnie Ice Cream Jump jest słodki do potęgi. Czy to dobrze? Na to pytanie każdy powinien sobie odpowiedzieć sam. Nie każdy ma taki sam gust.

Ice Cream Jump można pobrać za darmo z AppStore i Google Play

Ocena AppsBlog.pl: 6/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button