Paper Glider, czyli papierowy samolocik na „jabłuszkowy” sprzęt

papergliderTworzyliście w latach młodości samolociki z kartek papieru? Jeżeli tak, z całą pewnością chcielibyście mieć możliwość puszczania tego typu szkolnych zabaweczek na urządzeniu z iOS-em. W końcu to świetna zabawa, prawda? Paper Glider, czyli gra, o której jest ten wpis, powinna zwrócić Waszą uwagę. Zagrajcie w nią, ale tylko jeśli macie cierpliwość do aplikacji, w których nie ma praktycznie żadnego zadania do wykonania.

Produkcja studia Neon Play została pobrana z AppStore ponad 4,5 miliona razy. Dlaczego? Wielu użytkowników iOS-a ma pewnie sentyment do papierowych samolocików. Innych powodów nie jestem w stanie dostrzec. Po kilkunastu minutach spędzonych nad grą nie wydaje mi się bowiem, by ktoś mógłby Paper Glider polecić znajomemu, sąsiadce czy chociażby miłemu panu spędzającemu każdy dzień pod osiedlowym sklepem. W końcu, czy jest szansa na to, żeby kogoś bawiło patrzenie na lecącą po wirtualnym świecie „maszynę” zrobioną z równie elektronicznej kartki? Naprawdę ciężko jest mi w to uwierzyć.

W grze z tego wpisu stoimy przed dość prostym zadaniem. Musimy puścić samolocik i zrobić wszystko, by poszybował jak najdalej przed siebie. „Przed siebie”, a więc nie możemy doprowadzić do tego, by wiatr uniósł go zbyt wysoko i – rzecz jasna – nisko. W tym drugim przypadku zabawka spada na ziemię, automatycznie kończąc swój „żywot”.

Twórcy Paper Glider dali nam możliwość sterowania podmuchami wpływającymi na tor lotu samolotu. Kiedy papierowy „składak” spada w kierunku ziemi albo w szybkim tempie zbliża się do przeszkody w postaci, na przykład, drzewa, dotykamy ekranu, by sterowny przez nas element mógł lecieć dalej. Oczywiście, należy „tapać” na ekran tylko przez odpowiednią ilość czasu. Jeśli będziemy robić to zbyt długo, nasz papierowy przyjaciel pofrunie daleko w chmury.

Mimo że gry, w których bije się dystansowe rekordy, zazwyczaj przypadają mi do gustu, Paper Glider nie wzbudził we mnie wielkiej sympatii. Nie zamierzam w żaden sposób narzekać na jego oprawę audiowizualną, gdyż ta akurat jest nie najgorsza. Brak osiągnięć do wykonania czy dużej ilości power-upów sprawia jednak, że gra Neon Play po kilku minutach robi się po prostu nudna. Nie pomaga tutaj nawet synchronizacja z Game Center, dzięki któremu tylko przez chwilę możemy poczuć nutkę rywalizacji.

Paper Glider w AppStore (darmowa)

Ocena Appsblog.pl: 4/10

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button