ICE Card – aplikacja, która może pomóc uratować Ci życie

Jak wiemy nie od dziś, w internecie znaleźć można nie tylko programy mobilne stworzone dla celów czysto rozrywkowych, lecz także takie, które mogą – niemalże dosłownie – uratować komuś życie. Właśnie do grona produkcji tego drugiego typu należy bez wątpienia „Ice Card”, czyli program, który ma za zadanie pomóc ratownikom medycznym w chwili, gdy ulegniemy nagłemu wypadkowi.

Niektórzy z Was mogą słowo ICE skojarzyć z lodem, jednak w tym akurat przypadku chodzi o skrót „In Case of Emergency”, czyli w wolnym tłumaczeniu „W nagłym wypadku”. Nietrudno zatem się domyślić, że ICE Card, to swego rodzaju karta, która ma pomóc w momencie, gdy ulegniemy wypadkowi, a przy nas nie będzie wówczas żadnej bliskiej osoby, która mogłaby powiedzieć lekarzowi, jaką grupę krwi posiadamy albo czy nie jesteśmy uczuleni na jakiś lek.

Do najważniejszych zalet opisywanej przez nas aplikacji należy bardzo prosty i wygodny w użytkowaniu interfejs, z którym będzie w stanie poradzić sobie nawet ten, kto po raz pierwszy korzysta z tego typu programu (o to właśnie chodziło autorom programu).

Jeśli chodzi o oferowane w programie funkcje, to na samym początku na pewno warto napisać, że daje on możliwość wybrania trzech numerów telefonów, pod które należy dzwonić, gdy znajdziemy się w szpitalu. Poza tym, o czym po części już powiedzieliśmy, w ICE Card wpisujemy także naszą grupę krwi, leki, na które jesteśmy uczuleni oraz inne doskwierające nam dolegliwości bądź choroby (na przykład, astma).

Niestety, w programie zabrakło widżetu, który moglibyśmy umieścić na pulpicie naszego telefonu. Szkoda też, że w aplikacji nie możemy nigdzie napisać dokładniejszych danych na nasz temat, takich jak chociażby adres zamieszkania czy obywatelstwo.

Mimo wszystko ICE Card to narzędzie, które bez wątpienia należy polecić każdej osobie (LINK) – bez względu na płeć, grupę wiekową czy jakość posiadanego telefonu z Androidem.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button