uTorrent wkrótce na smartfony z Androidem

Programiści z BitTorrent  zapowiedzieli, że pracują nad aplikacją, która pozwoli wszystkim użytkownikom smartfonów i tabletów z zainstalowanym systemem Android na ściąganie plików za pomocą torrentów.  Jak czytamy na TorrentFreak.com, nic na chwilę obecną nie wskazuje na to, by program uTorrent  pojawił się na urządzeniach z iOS-em.

Z uTorrent korzysta miesięcznie blisko 140 milionów użytkowników z całego świata. Ostatnio jednak pojawia się coraz więcej osób, które serfują i ściągają pliki z Internetu za pomocą smartfonów oraz tabletów i właśnie dlatego ekipa BitTorrent postanowiła przygotować aplikację z myślą o wszystkich korzystających ze sprzętów z systemem operacyjnym Android.

Jak czytamy na łamach zagranicznego serwisu internetowego, na chwilę obecną nie znamy wielu konkretów dotyczących premiery androidowego narzędzia służącego do pobierania torrentów. Nawet programiści z BitTorrent przyznają, że nie mają zaplanowanej dokładnej premiery wciąż przygotowywanego dzieła.

Niestety, TorrentFreak.com nie  dowiedział się również niczego ciekawego na temat samego wyglądu uTorrent Android Edition. Pozostaje więc nam jedynie zaufać programistom i czekać na pierwsze efekty ich pracy, które – najprawdopodobniej – za sprawą różnego rodzaju „źródeł” ujrzą światło dzienne wcześniej, niż nam się wydaje.

Z racji tego, że BitTorrent oficjalnie zapowiedział stworzenie uTorrenta na Androida, środowisko użytkowników korzystających z iOS-a także zaczęło dopominać się o aplikację do ściągania torrentów z telefonów oraz tabletów.

Na chwilę obecną wszystko wskazuje jednak na to, że program do wymiany plików między Internautami nigdy nie będzie mógł być (bynajmniej oficjalnie) zainstalowany na sprzęcie stworzonym przez firmę Apple. A wszystko to ze względu na anty-piracką politykę giganta z Cupertino, który nie chce w żaden sposób przyczyniać się do łamania praw autorskich.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button