iA Writer – a może by tak napisać książkę na iPadzie?

Trzeba przyznać, że pisanie dłuższych tekstów na urządzeniach wyposażonych w ekran dotykowy nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Na szczęście twórcy aplikacji mobilnych starają się zrobić wszystko, by opinia na temat, chociażby, redagowania tekstów na iPadzie wkrótce się zmieniła. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam program iA Writer, dzięki któremu pisanie na Waszym sprzęcie z iOS-em nie będzie już udręką. Naprawdę!

Już na samym początku tego wpisu warto zaznaczyć, że opisywany przez nas program jest narzędziem, w którym wprawdzie będziecie mogli wygodnie pisać, lecz na pewno nie będziecie także w stanie w różnoraki sposób modyfikować stworzony przez siebie dokument.

Dla nas, szczerze mówiąc, brak wielu czcionek czy innych bardziej zaawansowanych edytorskich opcji nie jest ogromną wadą iA Writer. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czytają nas osoby, które mają zupełnie odmienne zdanie od naszego i dlatego postanowiliśmy już na początku uprzedzić o pewnych charakterystycznych cechach opisywanego programu.

To, co przede wszystkim sprawia, że pisanie w programie od Information Architects jest niezwykle wygodne, to fakt, iż możemy znaleźć w nim nieco zmodyfikowaną klawiaturę, dzięki której – szczególnie na iPhonie – jesteśmy w stanie bardzo szybko użyć najpopularniejszych znaków interpunkcyjnych, na przykład, przecinka, kropki czy cudzysłowu.

Opisywany przez nas program przypadł nam do gustu również dlatego, że pozwala on zapisany przez nas dokument przenieść później do komputera bądź iPada w takim formacie, w jakim go stworzyliśmy (czyli bez jakichkolwiek niespodzianek w formie niespodziewanych akapitów itp.).

Warto napisać też zapewne o tym, że iA Writer współpracuje z iCloud oraz Dropboxem, dzięki czemu możemy zamieścić w „chmurze” stworzony przez nas w autobusie plik, tak aby później skończyć go na komputerze w domu.

Na koniec warto wspomnieć o tym, iż aplikacja od Information Architects pozwala na wysłanie napisanego przez nas tekstu e-mailem, co też jest dość wygodną funkcją.

Sam program iA Writer kosztuje w AppStore 0,79€. Czy na taką aplikację warto wydawać jakiekolwiek pieniądze? Jeżeli często piszecie coś na swoich iPhone’ach badź iPadach, to na pewno tak.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button