Bloxus – ustawiaj spadające klocki

W Tetrisa grał właściwie każdy z nas. Czy to na starym Commodore, czy na niesamowicie szybkim nowym komputerze. Gra ta jest bardzo prosta i polega głównie na jednym. Trzeba układać klocki. Dzisiaj przedstawiamy więc grę, która będzie polegała na praktycznie tym samym, bo należy układać klocki. Jest to Bloxus, który może nie jest taki sam jak Tetris, lecz jest na pewno podobny.

Jak się w to gra? Zasady są bardzo proste i nieskomplikowane. Wystarczy przesuwać podesetem czy też podnośnikiem, który znajdziemy na dole. Lata on w powietrzu, więc potrafi się przesuwać czy to w prawo, czy to w lewo. Oczywiście jak właściwie w każdej grfze naszym celem jest zdobycie jak największej ilości punktów. Z nieba spadają ciągle klocki, które są żywe, bo uśmiechają się do nas, potrafią być przestraszone i tak dalej. Musimy odpowiednio układać je na sobie. Naszym celem jest nie tylko proste ułożenie ich, lecz także to zdobywanie punktów, a te zyskujemy poprzez budowanie jak najwyższych konkstrukcji. Po ułożeniu wszystkich klocków musimy też utrzymać ją w pionie przez 3 sekundy. Inaczej nie skończymy poziomu i będziemy musieli go powtórzyć.

Może to wszystko wydawać się łatwe. Oczywiście macie rację, bo na samym początku tak bęzdie. Dopiero później robi się coraz trudniej. Dlaczego? Rośnie zdecydowanie tempo rozgrywki, a sterowanie odbywa się tylko w jeden sposób – za pomocą akcelerometru. Zdecydowanie zwiększa to trudność. Tak samo jak to, że bloczki czasem mają inny kształt niż tylko kwadratowy.

Jeśli chodzi o wykonanie gry, to stoi ono na wysokim poziomie. Modele są proste, lecz dobrze zrobione. Animacje sa bardzo przyjemne, a bloczki sprawiają wrażenie sympatycznych. Nic się nie zawiesza, wszystko działa poprawnie nawet na starych telefonach.

Pozycja darmowa w Google Play oraz App Store.

/ 5. Ocen:

Zakłady bukmacherskie

Back to top button