Who lives where? – ciekawa aplikacja dla dzieci

W ostatnim czasie nie pisaliśmy o grach stworzonych z myślą o dzieciach, a przecież one także lubią od czasu do czasu pożyczyć sobie smartfona mamusi albo tablet tatusia, by trochę się rozerwać, a przy tym – oczywiście – czegoś się nauczyć. „Who lives where?” to aplikacja, dzięki której Wasze pociechy nauczą się tego, gdzie mieszkają dane zwierzęta, a także poszerzą swoją wiedzę matematyczną. Zainteresowani?

Opisywany przez nas mobilny program został stworzony przez Aleha Natseuskiego. Jak więc zapewne się domyślacie, nie znajdziecie w nim polskiej wersji językowej. Angielski język w grze nie występuje jednak w na tyle istotnych elementach, by dziecko dwu- czy trzyletnie (autor uważa, że program przeznaczony jest dla graczy w wieku 1,5-3 lata) miało jakikolwiek problem z wykonywaniem powierzonych mu zadań.

Zasady w grze „Who lives where?” nie są skomplikowane (w końcu jest to gra dla najmłodszych). Zadaniem dziecka jest po prostu przyporządkowanie obrazka z danym zwierzątkiem do miejsca, w którym ono mieszka.

Druga kategoria zadań, ta bardziej matematyczna, również polega na układaniu kwadratowych tabliczek. Tym razem jednak nie w postaci obrazków, a działań i ich wyników. Tutaj najmłodsi muszą, na przykład, do tabliczki „5” przyporządkować tabliczkę z „2+3”.

Mimo że w Google Play Aleha Natseuskiego nie jest najlepiej oceniania, nam osobiście bardzo przypadła do gustu. Wszystko zainstalowało się poprawnie,a i w trakcie testu gry nie było z nią większych problemów. Podobała nam się także oprawa graficzna, która w „Who lives where?” jest naprawdę przyjemna dla oka.

„Who lives where?” możecie pobrać z Google Play zupełnie za darmo. Mamy nadzieję, że przetestujecie grę i napiszecie nam w komentarzach, czy Wasze pociechy były nią zachwycone.

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button