Hatchi – Twój pikselowy przyjaciel

Czy bawiliście się w dzieciństwie małymi przenośnymi konsolkami, w których hodowało się pikselowego zwierzaczka? Jeżeli tak i raczej miło wspominacie te czasy, to być może warto, byście zainteresowali się produkcją Hatchi. Dzięki niej bowiem znów będziecie mogli zaopiekować się stworzonkiem złożonym z kilkudziesięciu czarnych kwadracików, ale tym razem – rzecz jasna – nie na żadnych konsolkach, a na smartfonie.

Gry w stylu Tamagochi szczególnie modne były pod koniec ubiegłego wieku. Wprawdzie kilka lat temu przeżywały swego rodzaju reaktywację, ale nie do końca zakończyła się ona sukcesem. Wiadomo, dzisiejsze dzieciaki małą przenośną zabawką, w której rusza się kilka pikseli, raczej się nie zadowolą. Gdy jednak tego typu grę pokażecie im na iPhonie, na pewno przypadnie im do gustu. Poza tym Wy także będziecie mogli sobie od czasu do czasu do niej zerknąć, nie martwiąc się tym, że ktoś przyłapie Was z plastikową zabawką w ręce.

Jeżeli w produkcję w stylu opisywanego tutaj Hatchi już kiedyś graliście, ogólne jej zasady powinny być Wam znane. Przy pierwszym uruchomieniu gry dostajemy pod opiekę zwierzątko. Nasze zadanie w głównej mierze polega natomiast na opiekowaniu się nim i zaspokajaniu wszelkich jego potrzeb.

Jak przystało na „żywe” stworzenie, nasz podopieczny musi przede wszystkim spać, a także mieć co zjeść i wypić. Wszystkie informacje na temat tego, co w danym momencie jest zwierzątku potrzebne można wyczytać ze specjalnego paska w górnej części ekranu.

Poza spełnianiem podstawowych potrzeb, nasze wirtualne stworzenie wymaga również zainteresowania się jego rozwojem intelektualnym, a nawet chce, byśmy zapewnili mu jakąś rozrywkę. W tym drugim przypadku możemy ze zwierzątkiem pograć w różnego rodzaju gry, na przykład, popularne kółko i krzyżyk.

Gdy okaże się, że dobrze spełniacie się w roli opiekuna, będziecie regularnie otrzymywać pieniądze, pozwalające na zakup najpotrzebniejszych, wirtualnych rzeczy. Autorzy Hatchi, oczywiście, udostępnili również mikropłatności, dzięki którym otrzymać można spory zastrzyk pikselowej gotówki w kilkanaście sekund.

Produkcję autorstwa Portable Pixels pobierzecie z AppStore i Google Play za około 4 złote. Czy warto? Jeżeli lubicie tego typu gry, to jak najbardziej ;).

0 / 5. Ocen: 0

Zakłady bukmacherskie

Back to top button